Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Beseda o Africe

Beseda o Africe

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   V rámci multikulturní výchovy nás v MŠ navštívila skupina afrických bubeníků s názvem „Afrikana“.

Školkou se najednou rozezněli rytmické zvuky bubnů zvaných“ bongo“ a sváděli k tanci nejen děti, ale i paní učitelky. Všichni měli možnost vyzkoušet si hru na tento zajímavý hudební nástroj, který si
na pobřeží slonoviny umí vyrobit už i malé dítě. Na besedě jsme se dověděli i další zajímavosti
ze života afrických dětí a způsobu stravování. Jejich příbytky jsou velmi skromné, přizpůsobené teplému počasí a nejvzácnější tekutinou je voda, kterou musí hodně šetřit. Sladkosti jim nahrazuje ovoce, bonbóny jsou vyjímečné a zoubky zdravé a bílé, jako perličky.
Po besedě jsme si s dětmi povídali o zdravém stravování a slíbili si, že taky něco uděláme pro svoje zoubky a na zelenině a ovoci si pochutnáme stejně, jako naši kamarádi z daleké Afriky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA