Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Čas výletů

Čas výletů

V jeskyni Šipka ve Štramberku byl spatřen pračlověk Bertík. A protože žáci z II. A a II. B jsou nejen zvědaví, ale i zvídaví, jeli se 27. května na vlastní oči podívat, jestli tomu tak skutečně je.

Hned po příjezdu do Štramberku měly děti štěstí. Ne že by hned potkaly pračlověka, ale setkaly se se studentkami Luckou a Anežkou, které věděly, kde Bertík přebývá.

A také věděly, že pračlověk Bertík k sobě nepustí jen tak někoho. Odvážlivci musí nejprve splnit tři úkoly – naučit se něco nového o zvířatech v aqua-terra expozici, upéct štramberské ucho a splnit „Bertíkův zvídavý kvíz“.

A tak se děti vydaly plnit úkoly a za každý splněný úkol si mohly nalepit obrázek do své kartičky.
V aqua-terra expozici upoutal všechny svým výkladem nadšený chovatel a cestovatel a děti si mohly prohlédnout různé druhy tropických ryb, exotické hady, žabky, želvy i dvě roztomilé veverky. Ti odvážní si mohli pohladit hada nebo podržet pavouka.

V místní pekárně pak na holky a kluky čekal hlavní pekař a prozradil jim spoustu zajímavostí o pochoutce zvané štramberské uši. Děti viděly, jak celá výroba probíhá, jedno ucho si také upekly…  a snědly.

Pak se všichni žáci vydali k jeskyni. A protože splnili všechny úkoly – pračlověk se opravdu objevil.

Děti si prohlédly jeskyni a ani trochu Bertíkovi nezáviděly, v té zimě by opravdu v jeskyni bydlet nechtěly. Ale opět se dozvěděly něco zajímavého o pravěkých lidech a proč je jeskyně Šipka tak známá a vyhledávaná.

1_pruvodkyne 7_sklipkan 4_hadi 2_karticka 10_jeskyne_Sipka 11_praclovek 3_expozice_pirane 8_pekarna 9_pekarna_