Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Cesta do krajiny snů vedena dílem malíře Jana Zrzavého…

Cesta do krajiny snů vedena dílem malíře Jana Zrzavého…

Kdo může řící, že byl na výstavě obrazů v hodnotě několika milionů korun? Naši páťáci ano. A nejen to. Na interaktivní výstavě v Domě umění v Ostravě se nejdříve seznámili s pohnutým životem malíře. O jeho mládí, školních trampotách i radostech. Kdo věděl, že kdyby v mládí málem neumřel, nestal by se slavným malířem. Pak si řekli něco o jeho díle a pak si prohlíželi jeho obrazy, přičemž plnili zadané úkoly.            OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejtěžší bylo najít obraz podle kousku a pak z něj sestavit celý originál.

Barvy, detaily, specifické tahy pro Jana Zrzavého byly také inspirací pro tvorbu žáků samotných. Tvořili vlastní dílo, které je zavedlo do jejich krajiny snů. Za zvuků ukulele tvořili barevnou krajinu. A že se jim povedla, není pochyb.

Každý na své lodi nakonec vlastním přičiněním do krajiny snů doplul.

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI