Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Den vody – exkurze na Morávce

Den vody – exkurze na Morávce

V pondělí 17. března se třídy 5. A a 5. B zúčastnily v rámci Dne vody exkurze na přehradu Morávka. Po příjezdu na přehradu se nás ujal pan Chwistek, který nás provedl skrze celou přehradu, vysvětlil nám, jak funguje, jakým způsobem se dají průtoky seřizovat, kam dále voda z přehrady vede a jaká jsou oznámení v případě nenadálých událostí.

Dále jsme se prošli prostorem uvnitř hráze, poté jsme museli po žebříku vystoupat asi 4 metry, abychom viděli trubky, které vodu posílají dále do úpravny vody ve Vyšních Lhotách. Prohlídku jsme zakončili v dolní části přehrady prohlídkou modelů a nástěnných kreseb a plakátů.

Po skončení prohlídky jsme pokračovali kolem vody směrem k parkovišti Lipový. Vyfasovali jsme igelitové rukavice a pytle na tříděný odpad a sbírali odpadky, které tam naházeli naši spoluobčané. Tím jsme se snad alespoň trochu přičinili o větší čistotu podél řeky.

Exkurzi jsme zakončili procházkou až ke škole. Moc se nám tento den líbil.

Vendula Chodurová a Marek Veselka

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI