Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Den vody nejen na škole

Den vody nejen na škole

OLYMPUS DIGITAL CAMERALetošní Den vody jsme se rozhodli připomenout různými aktivitami nejen ve škole, ačkoli počasí nám vůbec nepřálo.

Možná právě proto, že voda je důležitý zdroj, bez kterého si život neumíme představit, byla pro připomenutí všude kolem nás v podobě sněhu.

Ale nás nezastavil ani mráz a vyrazili jsme do přírody. Páťáci zdárně zdolali přehradu Morávka, na exkurzi se dověděli spoustu zajímavostí. 7.B vyrazili asi za nejsložitějším úkolem. Měli prozkoumat les nad potokem Vysutým a průvodce jim dělal pan Gabzdil, věřte nebo ne, přežili všichni. Osmička si vychutnala exkurzi na úpravně vody ve Vyšních Lhotách již v pátek 22.3.,  a proto připravila pro žáky I.stupně a děti z mateřské školy výukový program s názvem Vodní stezka na stanovištích, kde spolužáci plnili zajímavé úkoly, poznávali zvířátka, učili se o šetření nejen vodou, byli seznámeni s fyzikálními jevy a zákonitostmi přírody.

Mezi deváťáky zavítal pan místostarosta Průcha, aby jim formou besedy a prezentace řekl něco o vodním hospodářství v obci.

I ostatní žáci si v rámci hodin připomněli Den vody formou her, soutěží a různých činností.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI