Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Děti MŠ v rybárně

Děti MŠ v rybárně

V předvánočním čase děti MŠ ze třídy Včeličky recitují:

Přišly zase po roce- „ Kdo“ ? No přece Vánoce. S kmotrem kaprem ve vaně… .

Rozhodli jsme se podívat se na ně. A kde jinde než do rybárny RYBAKO ve Vyšních Lhotách. Slunečný páteční den byl pro děti obou tříd MŠ plný zážitků. Měly možnost uvidět dovoz kaprů a jejich převážení z kádí nákladního auta do sádek. Děti se dověděly jaké ryby se prodávají, co potřebují k životu. Pozorovaly pstruhy a kapry v sádkách, do kterých přitékala čistá voda z horského potůčku z Prašivé. Od p. Kohuta dostaly pexeso s rybami. Den se moc vydařil a motivoval děti k vyprávění zážitků, k tradicím vánoc a ke zhotovení a kresbě kapříků.