Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Děti pomáhají dětem, udělej radost sobě i druhým – potřebným

Děti pomáhají dětem, udělej radost sobě i druhým – potřebným

OLYMPUS DIGITAL CAMERA „Daruj hračku“ je název akce, kterou škola pořádala ve středu 13.2. 2013 ve spolupráci s Občanským sdružením Adra ve Frýdku-Místku. Organizace sbírky hraček se zdárně zhostili žáci 9.roč. Žáci, kteří chtěli udělat radost kamarádům, přinesli své hračky, aby je odevzdali ve škole. Ačkoli to vypadá, že všechny děti žijí klidný a spokojený život, není tomu tak. Jsou děti žijící s matkami v azylových domech, jsou rodiče v tíživé sociální situaci a nemohou svým dětem hračku pořídit. Právě těmto dětem jsou hračky určeny.

Kdo chtěl udělat radost sobě i druhým, nějakou „svou bývalou“ hračku přinesl. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A odpovědi dětí na otázku Proč pomáháš? …Aby děti měly radost a mohly se těšit z každého dne…Pro radost…, pro potěšení…, pro úsměv…Pro pěkné dětství s hračkami…Donesla jsem plyšáka, abych potěšila děti…Aby si i jiné děti mohly hrát…Aby i jiné děti měly radost…

Celkem se vysbíralo  501 kusů hraček, od autíček, přes panenky, největším dílem byli zastoupeni plyšáci, také knížky, skládačky, hlavolamy atd.  Zapojili se žáci celé školy i děti ze školy mateřské, pedagogové a také rodiče. Žáci si o smyslu sbírky povídali se svými učiteli, a jak přiznaly, také doma s rodiči.

Děkujeme všem za úžasný den!

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI