Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Druháci u hasičů

Druháci u hasičů

Co vše pro nás dělají hasiči?

V úterý 11. června 2013 navštívili žáci druhých tříd Školní a výcvikové zařízení Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku.

Děti si pod vedením lektorů-instruktorů prohlédly areál učiliště, seznámily se s náplní práce hasičů, s požární technikou a výbavou zásahových vozidel, vyzkoušely si hašení požáru pomocí vodního proudu i sklepní trenažér.

Lektoři žákům přiblížili práci hasičských jednotek – od činnosti operátorů (kteří musí zapsat, o jakou mimořádnou událost se jedná, vybrat jednotku, která bude zasahovat), až po výjezd hasičských aut.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, což můžete poznat i z následujících fotografií:

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI