Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Exkurze do stolárny

Exkurze do stolárny

23012013080Ve čtvrtek 17.1.navštívily děti ze třídy Světlušek stolárnu Ideál v Raškovicích. Přivítala nás pani Horečková, která nás ochotně provedla celým stolařským areálem. Měli jsme jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka stroje na zpracování dřeva, řízené počítačem, pilu, hoblovačku, sešívačku dýhových prutů a jiné nástroje, potřebné pro povrchovou úpravu dřeva a výrobu dřevěného nábytku. Děti se dověděly, že různé druhy dřeva rozlišujeme podle tvrdosti a dalších specifických vlastností.
A tak už víme, že některé dřevo využívají ke zpracování řezbáři a jiné truhláři, nebo nábytkáři. Na závěr nám pani Horečková ukázala i hotový nábytek, krásně barevný, určený pro mateřskou školu.
Na rozloučenou děti dostaly kousek dýhy k pracovním činnostem a malou sladkost na cestu.
Ve stolárně se nám moc líbilo a taky jsme si uvědomili, jak složitou cestou musí kus dřeva projít, aby dostal konečnou podobu krásného dřevěného výrobku.

Zapsala: Jana Mohylová

 

23012013079230120130782301201307723012013081

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI