Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Exkurze v IQ park Olomouc v rámci projektu NachTech

Exkurze v IQ park Olomouc v rámci projektu NachTech

Celkem 39 žáků se dne 2.4.2014  ráno vydalo na exkurzi do Olomouce , kde navštívili IQ park, který se nachází v krásné historické budově Církevního gymnázia Německého řádu.  Toto zařízení si dalo za cíl zpopularizovat výuku technických a přírodovědných předmětů . Po krátkém úvodu se žáci rozdělili do skupinek po 5 a začala velmi netradiční výuka. Pomocí zajímavých přístrojů se žáci seznámili se základy elektriky, nakoukli do tajů barevného spektra světla, vyzkoušeli si elektronové mikroskopy i termokameru. Největší úspěch měla mezi žáky chemická laboratoř.  Zahaleni do bílých plášťů byli k nepoznání. Vykukovali zvědavě zpod ochranných brýlí a netrpělivě očekávali každý další pokus. Jaké bylo překvapení, když paní lektorka rozdělila všechny na stanoviště a  zkoumavým pohledem  pozorovala jejich hokusy pokusy. Naštěstí se nám nikdo v ničem nerozpustil, neuhořel a ani nepoleptal. Všichni se snažili dbát přesných pokynů a postupů a nakonec si všichni odnášeli své výtvory domů.

Během dvou hodin si mnohé vyzkoušeli a s nadšením odcházeli na prohlídku Olomouce. Nabití novými zážitky odjížděli v odpoledních hodinách vstříc domovu.

Mgr. Vendula Chodurová

mobil 1068 mobil 1088 mobil 1089 mobil 1094 mobil 1098 mobil 1102 mobil 1105 mobil 1111 mobil 1113 mobil 1116 mobil 1119 mobil 1125 mobil 1127 mobil 1129 mobil 1130 mobil 1131 mobil 1132

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI