Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Hodnocení Dne přežití

Hodnocení Dne přežití

Dne 17. května se uskutečnil branný „Den přežití“ pro žáky druhého stupně naší školy. Žáci byli rozděleni napříč ročníky na šesti a pěti členná družstva, která musela plnit různé úkoly, které se jim mohou hodit v případě, že by se ocitli v nouzi či v nečekané situaci v přírodě i v městě. Tato stanoviště si pro žáky připravil military club SAS Raškovice pod vedením pana Václavíka. Jednalo se o zdravovědu, fyzickou kondici, vybudování přístřešku, střelbu a lov v přírodě, celkovou tělesnou zdatnost a vytrvalost. Na každém stanovišti žáci mohli získat maximálně 10 bodů. Za každý ztracený bod se jim v běžecké části připočítávala penalizace 30 sekund. Celý závod byl nakonec zakončen asi 6  km během, který měl nastínit soudružnost týmu.

Celkové výsledky nakonec dopadly takto: 16. místo obsadily Bubliny, 15. skončili Přeživší (na 5 minut), 14. Ztracení, 13. Veselkovi, 12. Cubalibre, 11. Tupíři, 10. We are lamps, 9. Dygymoni, 8. Ti lepší, 7. Pokemoni, 6. Borovice, 5. Máriovci, 4. Nevim, 3. místo vybojovalo družstvo Jdeme domů, 2. místo Trosečnící a na prvním místě s časem 41 minut a 50 vteřin skončilo družstvo s názvem Termiti ve složení: Vendula Žižková z 9. A, Barbora Šebestová z 8. A, Ondrej Guziur a Ian Slováček ze 7. B a Kristýna Vašková z 6. B.

Všem žákům gratulujeme za projevenou snahu a píli. Další poděkování patří military clubu SAS Raškovice za přípravu akce a sdružení rodičů za nákup cen pro žáky.

Mgr. Marek Veselka