Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Jak se žilo kdysi?

Jak se žilo kdysi?

Na toto téma jsme si s dětmi z MŠ přišli popovídat s paní knihovnicí M. Zemanovou. Přivítala nás v dobovém oblečení v selské jizbě, která je součástí stálé národopisné expozice Památníku Raškovic. Děti se dověděly jak se v jizbě vařilo, stolovalo, spalo, co byly škubačky, čím se vymetal popel apod. Na stěnách si prohlédly obrazy svatých a štěstí. Dokonce tady byl i kolovrátek, který znaly jen z pohádek. A dobový kolotoč- hračku si museli skoro všichni potočit.

Jsme rádi, že máme možnost dětem ukázat jak se žilo kdysi za našich praprababiček a porovnat se životem v dnešní uspěchané době. Těšíme se na další návštěvu v knihovně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI