Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Les ve škole, škola v lese

Les ve škole, škola v lese

Třídy 2.A a 2.B raškovické základní školy ověřují v prvouce pilotní verzi výuky na téma Les ve škole. V rámci České republiky probíhá toto ověřování na 10 základních školách po dobu přibližně tří měsíců. Hlavním cílem této výuky je vytváření osobního vztahu dětí ke zvířatům, rostlinám a lesu. Prostřednictvím přímého pozorování děti zkoumají děje, které se v lese odehrávají. Vnímají vliv člověka na lesní prostředí.

Průvodci všech činností je skupinka šesti domovních skřítků, kteří se dostali kouzlem do neznámého prostředí lesa. Děti svým zkoumáním postupně doplňují chybějící údaje v „Kronice lesních skřítků.“ Výuka je pro děti hrou a tvořivou dílnou.

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI