Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Letové ukázky dravců

Letové ukázky dravců

Letové ukázky dravců

Ve středu 15. května 2013 pro žáky naší školy, školky a škol z Pražma a Morávky předvedla společnost ZAYFERUS ukázky letových schopností dravých ptáků.
Žáci byli nejprve rozděleni do dvou skupin tak, aby dobře viděli na dravce, v této chvíli ovšem uvázané. Prohlídku doprovázel také výklad – na prvním stanovišti jsme se tak seznámili se zástupci sov, káňat, orlů a supů, na druhém s rychlejšími letci z čeledi sokolovitých – na tomto stanovišti mohli žáci vysoutěžit i drobné odměny, protože po výkladu následovalo krátké přezkoušení. Na úplný závěr jsme pak mohli zhlédnout samotné letové ukázky, ve kterých sovy předvedly svůj tichý let, kříženci sokolů s rarohy svoji rychlost, luňák svoji chytrost a káňata s orly své lovecké dovednosti.
Celý program zaujal všechny od nejmenších až po doprovázející vyučující a všichni si pak odnesli velmi krásný zážitek.
A díky sponzorskému daru podniku Saft Ferak to žáky ani mnoho nestálo…

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI