Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Lyžařský kurz na Bílé

Lyžařský kurz na Bílé

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV termínu od 4. do 8. 3. 2013 se uskutečnil lyžařský výcvik ZŠ a MŠ Raškovice ve Ski Bílá v Bílé. Kurzu se zúčastnilo 35 žáků z 6. – 7. ročníku a jedna žačka 9. třídy, kteří byli ubytováni na lesnickém učilišti v Bílé. Žáci byli rozděleni do tří družstev podle svých lyžařských dovedností. Jedno družstvo tvořili žáci jezdící na snowboardu.

Každý den žáci absolvovali dopolední a odpolední program na sjezdovce pod vedením učitelů a školní instruktorky Mirky Fraisové. Večer na ně čekal bohatý program v podobě společenských her, kouzelníka, maškarního plesu a diskotéky.

Žáci druhého družstva během týdne navštívili ski areál Mezivodí, kde se naučili základní dovednosti na lyžích. Již ve čtvrtek se ale připojili k družstvu číslo jedna a využívali nádherné sjezdovky v Bílé na severním i jižním svahu. Ve středu si někteří žáci vyzkoušeli jízdu na běžkách a zdolali trasu dlouhou 6,2 km z Mezivodí do Bílé.

Lyžařský výcvik byl zakončen závodním slalomem, kterého se účastnilo družstvo číslo jedna. Protože v tomto týmu byli pouze čtyři chlapci a jedenáct dívek, soutěžili chlapci jen o první místo ve své kategorii a nakonec jej získal Matěj Silvestr z 6. B třídy. V kategorii dívek osadila třetí místo Valérie Šebestová z 6. A, druhé místo získala Natálie Škapová z 6. B a první místo vybojovala Vanessa Pieszková z 6. A třídy. Výsledky snowboardistů mi nejsou známy. Třetí družstvo ve slalomu nesoutěžilo.

Počasí nám přálo, jídlo na místním učilišti bylo skvělé a tak jedinou kaňkou na jinak krásném lyžařském výcviku bylo ubytování společné se studenty SOŠ Lískovecká, kteří nám občas nedopřáli klidný spánek, ale i s tímto jsme se vyrovnali a lyžařský výcvik si užili.

Velká pochvala patří všem účastníkům lyžařského kurzu za dobré chování a příjemnou atmosféru, kterou si na kurzu vytvořili. Došlo i k vzájemnému sebepoznávání a prohlubování vztahů mezi žáky, což je dalším přínosem lyžařských kurzů, které se konají mimo školní zdi.

Velké poděkování za ceny a dopravu patří sdružení rodičů.

Mgr. Marek Veselka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI