Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Lyžařský kurz na Bílé

Lyžařský kurz na Bílé

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV termínu od 4. do 8. 3. 2013 se uskutečnil lyžařský výcvik ZŠ a MŠ Raškovice ve Ski Bílá v Bílé. Kurzu se zúčastnilo 35 žáků z 6. – 7. ročníku a jedna žačka 9. třídy, kteří byli ubytováni na lesnickém učilišti v Bílé. Žáci byli rozděleni do tří družstev podle svých lyžařských dovedností. Jedno družstvo tvořili žáci jezdící na snowboardu.

Každý den žáci absolvovali dopolední a odpolední program na sjezdovce pod vedením učitelů a školní instruktorky Mirky Fraisové. Večer na ně čekal bohatý program v podobě společenských her, kouzelníka, maškarního plesu a diskotéky.

Žáci druhého družstva během týdne navštívili ski areál Mezivodí, kde se naučili základní dovednosti na lyžích. Již ve čtvrtek se ale připojili k družstvu číslo jedna a využívali nádherné sjezdovky v Bílé na severním i jižním svahu. Ve středu si někteří žáci vyzkoušeli jízdu na běžkách a zdolali trasu dlouhou 6,2 km z Mezivodí do Bílé.

Lyžařský výcvik byl zakončen závodním slalomem, kterého se účastnilo družstvo číslo jedna. Protože v tomto týmu byli pouze čtyři chlapci a jedenáct dívek, soutěžili chlapci jen o první místo ve své kategorii a nakonec jej získal Matěj Silvestr z 6. B třídy. V kategorii dívek osadila třetí místo Valérie Šebestová z 6. A, druhé místo získala Natálie Škapová z 6. B a první místo vybojovala Vanessa Pieszková z 6. A třídy. Výsledky snowboardistů mi nejsou známy. Třetí družstvo ve slalomu nesoutěžilo.

Počasí nám přálo, jídlo na místním učilišti bylo skvělé a tak jedinou kaňkou na jinak krásném lyžařském výcviku bylo ubytování společné se studenty SOŠ Lískovecká, kteří nám občas nedopřáli klidný spánek, ale i s tímto jsme se vyrovnali a lyžařský výcvik si užili.

Velká pochvala patří všem účastníkům lyžařského kurzu za dobré chování a příjemnou atmosféru, kterou si na kurzu vytvořili. Došlo i k vzájemnému sebepoznávání a prohlubování vztahů mezi žáky, což je dalším přínosem lyžařských kurzů, které se konají mimo školní zdi.

Velké poděkování za ceny a dopravu patří sdružení rodičů.

Mgr. Marek Veselka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA