Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Mladí úspěšní básníci školy

Mladí úspěšní básníci školy

V rámci 4. Ostravského knižního veletrhu, který se uskuteční  7. – 9. března 2014, jsme se zapojili do literární soutěž „O nejhezčí básničku“ na téma „Pohádkový příběh“ nebo „Kniha“.

Tato soutěž byla určena pro všechny žáky naší školy. Aktivně se nakonec účastnila třída 5. A a 5. B. Děti měly za úkol si doma a ve škole připravit báseň, která odpovídá zadanému tématu.

Do soutěže se mohly nakonec poslat je tři básně z každé třídy. Výběr nebyl snadný.

Po vyhodnocení, které proběhlo minulý týden, se k našemu překvapení rozhodlo, že se na druhém místě umístil žák 5. B třídy Vojtěch Sikora se svou básní nazvanou „Život“. Úspěch je o to cennější, že se vybíralo z více než 180 došlých děl. Vojta pro svou třídu za odměnu vybojoval zdarma vstup na Slezskoostravský hrad a do Miniuni. Gratulujeme výherci. Uznání ovšem zaslouží i ostatní žáci, kteří se aktivně do soutěže zapojili.

Zaslané básně si můžete přečíst v příloze.

Marek Veselka