Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Není židle jako židle – výstava designéra Radima Ulmanna

Není židle jako židle – výstava designéra Radima Ulmanna

2.5.2013 se žáci 7.ročníků účastnili výstavy a výukové lekce “ Židle v hlavní roli“ v Domě umění v Ostravě. Výstava Radima Ulmanna nás zavedla do specifického prostředí umění designu. V připravených aktivitách jsme se dověděli, jakou roli hraje židle v různých kulturách, v designu a ve světě umění.  Zařazovali jsme jednotlivé židle do různých historických etap, podle doby jejich vzniku. Viděli jsme židle z doby Tutanchamona, středověké, gotické, renesanční až supermoderní. Prostřednictvím dramatických her jsme zjistili, kolik významných rolí hraje židle v našich běžných životech. Naše improvizované dramatické etudy, ve kterých se židle stala hlavním seznamovacím prostředkem,  byly natočeny lektorkou besedy na videokameru. Po počátečných nesnázích a studu jsme se přece jenom odvázali a předvedli docela zajímavé scénky. Velké díky patří všem žákům, kteří se nebáli vystoupit a veselými scénkami zpříjemnili chvíle strávené ve výstavní síni.

IMAG0563IMAG0593IMAG0590IMAG0588IMAG0586IMAG0584IMAG0583IMAG0574IMAG0570IMAG0568

 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI