Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Nikotikolik

Nikotikolik

15.5.2013 proběhl ve škole poslední blok preventivního projektu Bud v pohodě s názvem Nikotikolik. S jednotlivými bloky projektu, věnovanému preventivním aktivitám, se žáci setkávali během celého školního roku.Tento poslední výukový blok byl zaměřen na prevenci závislostí  na  prvních drogách – tabáku a alkoholu. Byl koncipován tak, aby se co nejvíce využilo vlivu starších spolužáků –  žáků 9 třídy, kteří po konzultaci s metodičkou prevence jednotlivé aktivity naplánovali a následně realizovali. V konkrétních praktických  činnostech se žáci 4. a 5.ročníků seznámili s  následky zneužívání návykových látek,  dověděli se jak alkohol a tabák poškozuje lidské zdraví, jak ničí vztahy v rodinách. Naučili se poskytovat první pomoc při otravě alkoholem, uvést člověka do stabilizované polohy, pojmenovávali a třídili různé lihoviny a jiné alkohol. nápoje, shlédli několik výukových videí, prováděli praktickou zkoušku čichu, kdy poznávali vůně a pachy související s návykovými látkami, při demonstraci viděli, co vše se schováva v kouři jedné cigarety a jak dehet a jiné škodlivé látky ničí tělní orgány, jak poškozují plíce, mozek, srdce, tepny,zuby atd.

Pevně věříme, že tyto znalosti a vědomosti pomohou dětem správně se rozhodnout ve chvílích, kdy jim někdo nabídne cigaretu , že budou mít dostatek odvahy a rozumu ji odmítnout. Děkujeme žákyním 9. třídy za vedení jednotlivých části bloku a Matějovi Gluštíkovi za fotografickou dokumentaci projektu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI