Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Olympijské hry 2013

Olympijské hry 2013

Opět se nám přiblížil konec školního roku a s ním již tradiční olympijské hry. Letos se tvořila družstva zvlášť z druhého stupně a zvlášť z prvního stupně napříč ročníky. Na druhém stupni mezi sebou soutěžilo 6 států tvořených žáky 6. – 8. tříd a na prvním stupni proti sobě nakonec nastoupilo jedenáct týmů. Olympijské hry začaly v pondělí 24.6. vylosováním týmů a pokračovaly další dva dny, kdy se soutěžilo.

Po vylosování do týmu si všichni žáci vybrali, v kterém sportu letos budou soutěžit. Jednalo se o olympijské míčové sporty. Žáci soutěžili v přehazované, stolním fotbálku, pingpongu (4 hra), softtenisu, minivolejbale, badmintonu, házené, fotbalu a kroketu. Utkali se každý s každým napříč všemi týmy. Za vítězství si odnášeli počet bodů dle přihlášených družstev, tedy šest, respektive jedenáct.

O disciplíny se po oba dny starali žáci deváté třídy, kterým tímto děkuji za vedení týmů a správné rozhodování.

A nyní k výsledkům. Na první stupni se na třetím místě umístilo družstvo s názvem Atlantida, druhý skončil stát s názvem Afrocirkus a první místo obsadil stát Česko tvořený těmito žáky: Koreň Jiří, Filipec Šimon, Foldyna Vojtěch Jan, Růžička Jakub, Kotásková Bára, Pavelek Radim, Wágner Matyáš, Eda Muroň, Luxová Martina, Kateřina Jati, Misková Renáta, Vít Novák, Štěpán Čompa, Garba Tomáš a Velčovská Natálie.

Druhý stupeň se o umístění podělil takto: Na třetím místě se umístilo družstvo Number One, o prvním místě při shodném počtu bodů muselo rozhodovat více vítězství v jednotlivých disciplínách, což nakonec přisoudilo druhé místo týmu Heroes a první místo získali Saláti ve složení: Vanessa Pieszková, Karel Kresta, Matěj Silvestr, Michal Gúth, Kateřina Rusinová, Nela Brantálová, Zbyšek Stibor, Artur Adámek, Viktor Pindel, Mario Stach, Dan Kotula, Marek Skotnica, Vojtěch Hlisnikovaský, Denis Šulc a Justýna Hrubišová.

Děkujeme paní ředitelce a panu starostovi za dodání cen na olympiádu, paní učitelce Carbolové za nazvučení a hudbu, paní učitelce Halamové za diplomy, přípravu slavnostního nástupu a fotodokumentace a všem učitelům za práci pro tým a dozory.

Za organizaci Marek Veselka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI