Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Olympijské hry 2013

Olympijské hry 2013

Opět se nám přiblížil konec školního roku a s ním již tradiční olympijské hry. Letos se tvořila družstva zvlášť z druhého stupně a zvlášť z prvního stupně napříč ročníky. Na druhém stupni mezi sebou soutěžilo 6 států tvořených žáky 6. – 8. tříd a na prvním stupni proti sobě nakonec nastoupilo jedenáct týmů. Olympijské hry začaly v pondělí 24.6. vylosováním týmů a pokračovaly další dva dny, kdy se soutěžilo.

Po vylosování do týmu si všichni žáci vybrali, v kterém sportu letos budou soutěžit. Jednalo se o olympijské míčové sporty. Žáci soutěžili v přehazované, stolním fotbálku, pingpongu (4 hra), softtenisu, minivolejbale, badmintonu, házené, fotbalu a kroketu. Utkali se každý s každým napříč všemi týmy. Za vítězství si odnášeli počet bodů dle přihlášených družstev, tedy šest, respektive jedenáct.

O disciplíny se po oba dny starali žáci deváté třídy, kterým tímto děkuji za vedení týmů a správné rozhodování.

A nyní k výsledkům. Na první stupni se na třetím místě umístilo družstvo s názvem Atlantida, druhý skončil stát s názvem Afrocirkus a první místo obsadil stát Česko tvořený těmito žáky: Koreň Jiří, Filipec Šimon, Foldyna Vojtěch Jan, Růžička Jakub, Kotásková Bára, Pavelek Radim, Wágner Matyáš, Eda Muroň, Luxová Martina, Kateřina Jati, Misková Renáta, Vít Novák, Štěpán Čompa, Garba Tomáš a Velčovská Natálie.

Druhý stupeň se o umístění podělil takto: Na třetím místě se umístilo družstvo Number One, o prvním místě při shodném počtu bodů muselo rozhodovat více vítězství v jednotlivých disciplínách, což nakonec přisoudilo druhé místo týmu Heroes a první místo získali Saláti ve složení: Vanessa Pieszková, Karel Kresta, Matěj Silvestr, Michal Gúth, Kateřina Rusinová, Nela Brantálová, Zbyšek Stibor, Artur Adámek, Viktor Pindel, Mario Stach, Dan Kotula, Marek Skotnica, Vojtěch Hlisnikovaský, Denis Šulc a Justýna Hrubišová.

Děkujeme paní ředitelce a panu starostovi za dodání cen na olympiádu, paní učitelce Carbolové za nazvučení a hudbu, paní učitelce Halamové za diplomy, přípravu slavnostního nástupu a fotodokumentace a všem učitelům za práci pro tým a dozory.

Za organizaci Marek Veselka