Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > „Ondráš, Ondráš nejen zbojník“

„Ondráš, Ondráš nejen zbojník“

je název soutěže pro žáky školy tematicky zaměřené na lidovou postavu úzce související s obcí Raškovice a historicky i školou samotnou. Žáci měli možnost poznat tuto postavu a jeho životní osud hned v několika disciplínách. Důležité bylo si přečíst pověsti o zbojnících, zjistit, jaké informace je možné získat v místní knihovně i ve škole, co se historie týče. Také Noc s Andersenem byla již tematicky směřována k této historii.  Ve spolupráci s paní knihovnicí Marii Zemanovou žáci vyplňovali test, který nebyl vůbec jednoduchý a museli se pořádně zamyslet i zapátrat v knihách a na internetu. Ve výtvarné disciplíně se mohli uplatnit žáci, kteří rádi malují a ilustrují, mohli projevit svou fantazii.  Část zdatnostní pod vedením pana Romana Václavíka byla hodnocena jako souboj tříd ve fyzické obratnosti, protože i zbojníci byli zdatní chlapíci. A kdo přišel v pravém zbojnickém kostýmu, včetně správného zbojnického vybavení – klobouku, obušku či valašky, podpořil potřebnými body do celkového hodnocení svou třídu, neboť jako největší odměna pro všechny zúčastněné bude výlet po stopách zbojníka Ondráše s pravým zbojnickým zážitkem na konci června.

A výsledky?

Ve výtvarné soutěži jsme odměnili: Lucii Maslowskou 5.A, Lucii Carbolovou 5.A, Martina Sonnka 3.A, Anežku Zelinovou 5.A, Romanu Biolkovou 3.A,  Honzu Luzara 3.B, Rozálii Kružíkovou 2.B, Patricii Dybovou 2.B, Štěpána Čompu 1.B, Adama Němce 5.A, Marka Pokorného 1.B, Šimona Pohludku 1.B, Renátu Miskovou 5.B.

Ve vědomostní soutěži se v nejmladší kategorii umístili na 1.místě: Aneta Banášová a Tomáš Machander z 2.A, na 2.místě Lukáš Kožušník a Nikol Uhrová ze 4.A, na třetím místě skončili se stejným počtem bodů: Markéta Hamplová, Marek Kožušník, Simona Němcová, Sára Pánková, Nikola Bohačíková, Jirka Hlisník, Magda Klementová, Vendula Mecová.

V nejstarší kategorii na 1.místě Kateřina Gřundělová a Klára Pavelková ze 7.A,  na 2.místě Sabina Sloveňáková a na 3.místě Hana Berková.

Hodnocení tříd v disciplíně zdatnostní:

1.místo 5.B

2.místo 1.B

3.místo 3.A

 

Hodnocení podle počtu kostýmů zbojníka Ondráše v přepočtu na třídu:

1.místo 3.B

2.místo 1.B

3.místo 1.A

 

A kdo vyrazí za odměnu po stopách legendárního Ondráše?  Třídy 1.B, 2.A a 4.A!!! Gratulujeme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI