Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Oslava Dne vody

Oslava Dne vody

22. březen je mezinárodním Dnem vody. Také letos si žáci naší školy tento den připomněli. Na pátek 21.3. si žáci 2.stupně (hlavně 6.B) připravili pro děti 1.stupně vodní stanoviště a 9.A měla 2 stanoviště o odpadech. Děti byly rozděleny do skupin, procházely tato stanoviště a plnily úkoly. Zahrály si různé hry, vyplňovaly křížovku, přenášely vodu, zopakovaly si , co ví o koloběhu vody a menší děti se dozvěděly nové informace od svých starších spolužáků. Těchto stanovišť se zúčastnily děti 2.-5. tříd.

Verča s Romčou z 8.A si připravily pro žáky 1.stupně prezentaci s kvízem na téma VODA,      na kterou se podívali žáci druhých a čtvrtých tříd. Na den vody všichni něco dělali. Někteří se byli projít kolem řeky a čistili její okolí od odpadků, jiní zase šli na exkurzi do rybárny k panu Kohutovi, další u potoka zkoumali vodní živočichy a rostliny, jiní skládali básně k vodě a kreslili obrázky vody. Třídy 3.A a 4.B se i v angličtině učily slovíčka týkající se vody. Děti 5.tříd se byly podívat v hrázi přehrady na Morávce a cestou zpět kolem řeky sbíraly odpadky. Pozadu nezůstali ani žáci 2.stupně. Byli prozkoumat potok a vodní organismy, 7. třídy a 9.A  čistili okolí řeky od odpadků. 8.A v matematice počítala slovní úlohy o vodě.

                                                                za ekotým   Krista Vašková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA ZŠ_a_MŠ_Raškovice_6.B_se_vrací_z_čištění_okolí_řeky_Morávky_-_Den_vody_2014 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI