Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Pobyt v Anglii

Pobyt v Anglii

Studijně poznávací zájezd Wales, Bath, Cardif, Londýn atd.

9 – 14. 6. 2013 jsme zavítali do Anglie a Walsu společně s obchodní akademií z Českého Těšína. Žáci navštívili hrady v Caerphilly a Cardifu, Waleské muzeum, poloostrov Gower s nádhernými křídovými útesy, římské lázně v Bath a v Londýně se podívali na Buckingham Palace, zhlédli střídání stráží, London Eye, Westmister Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Downing Street, St. James’s Park, Trafalgar Square, Picadily Circus, China Town, Soho a také si užili prohlídku v muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s – nejznámějším muzeu voskových figurín na světě. Užili si fotografování se známými zpěváky, průchod strašidelným Chamber Live, neboli hororem naživo a shlédli nový krátký film ve 4D, zcela obklopeni projekcí v 360°.

Co se týče spánku, první den si žáci vyzkoušeli jaké je to spát v plně automatizovaném hotelu Formule 1, kde se do pokojů dostali jen po zadání správného kódu a na WC a do sprchy mohli chodit jen na zelenou, v opačném případě by si užili sprchu savem při čištění toalety či koupelny. Po zbytek pobytu spali studenti v hostitelských rodinách, kde si vyzkoušeli své znalosti angličtiny. Nutno říci, že se žáci domluvili a dověděli se od rodin spoustu zajímavých informací. Rovněž při nákupech prokázali, že se angličtinu neučili zbytečně a někteří odvážnější se zeptali i na informace v muzeu.

Myslím si, že si žáci pobyt užili, načerpali nové informace, zážitky, poznali nové kamarády (s obchodní akademií téměř splynuli), zjistili, jak to chodí jinde a také si něco nakoupili.

Mgr. M. Bayerová

p1200870-euro-tunel

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI