Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Raškovická POHORKA 2013

Raškovická POHORKA 2013

Desátý ročník turistického pochodu, který každoročně pořádá naše škola, odstartoval 21. září. Byly připraveny dvě trasy s opačným řazením kontrolních bodů než v minulých ročnících. Kratší pro maminky s dětmi vedla od školy přes Kršle na Prašivou, delší z Raškovic kolem Pily pana Foldyny, přes Demlovice, Jízdárnu na Morávce, na Kotař a Prašivou k cíli u Rybárny ve Vyšních Lhotách. Žáci dvou tříd namalovali vlaječky pro účastníky, rozvěsili plakátky, sestavili kontrolní dvojice na stanoviště. Na sobotní organizaci akce se pak celkem podílelo šest žáků druhého stupně a deset pracovníků školy. Celotýdenní nepříznivé, deštivé a chladné počasí odradilo mnoho pravidelných účastníků, nakonec se ráno na trasy Raškovické pohorky vydalo „sedm statečných“, které od desáté hodiny odměnilo sluníčko svými paprsky a lesy houbami a lesními plody.

Blahopřejeme jim k výborné kondici a přejeme mnoho dalších krásných kilometrů v beskydských horách. Velký dík a přání pevného zdraví patří všem příznivcům pobytu v přírodě, kteří věnovali ochotně svůj čas a energii uspořádání tohoto tradičního pohodu pro žáky, rodiče a širokou veřejnost.

Dana Kuriplachová, koordinátorka EVVO ZŠ a MŠ Raškovice

pohorka_1 pohorka_2 pohorka_3 pohorka_4 pohorka_5

 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI