Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Šachový turnaj

Šachový turnaj

Ve středu 24. dubna 2013 se některé děti z 1. stupně zúčastnily již 8. ročníku šachového turnaje žáků základních škol v povodí Morávky, který se tradičně koná na ZŠ v Dobraticích. Letos se zde setkalo a zahrálo si šachy celkem 38 dětí. Naši školu reprezentovalo 8 žáků, kteří pilně trénovali v šachovém kroužku s panem Strakošem. Na turnaji si zahráli celkem sedmkrát, za výhru získali bod, za remízu půl bodu. Spoluhráče jim na začátku každého kola vybral počítač a na hru měli určeno 13 minut. Jak se tedy našim hráčům dařilo? Nejlepší Radim Pavelek z 5. B se s 5 výhrami umístil na hezkém 5. místě, Marek Maslowski  ze 3. B měl 4 výhry a skončil na 14. místě, Jiří Čubok z 5. A získal 3,5 bodu a zaujal 20. místo. Naši nejmladší se umístili takto: Marek Pěgřím ze 2. A – 3 body – 29. místo, Martin Surma z 1. B – 2,5 bodu – 30. místo, Petr Hrabec z 1. B – 2,5 bodu – 31. místo, Adam Skýpala z 1. A – 2 body – 34. místo, Vojtěch Pavelek ze 2. A – 2 body – 35. místo. Děkujeme šachistům za reprezentaci a věříme, že v dalších ročnících své umístění ještě určitě vylepší, protože šachy je moc baví.

M. Muroňová