Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > SÁZENÍ STROMU pro MÍR

SÁZENÍ STROMU pro MÍR

SÁZENÍ STROMU pro MÍR

Plant a Tree for Peace

Žáci a učitelé naší školy se v poledne 20. 9. 2013 připojili k celosvětovému sázení stromu pro mír, které se konalo u příležitosti Světového dne míru vyhlášeného OSN (21. 9. ).

Žákyně 9. ročníku informovaly třídy prostřednictvím školního rozhlasu, žáci pozvali také rodiče a veřejnost. Třídy 6. B a 9. A ve spolupráci s provozními zaměstnanci školy připravily místo v areálu školy k sázení, zhotovily informační tabuli o vybraném druhu stromu. Slavnostního sázení se zúčastnily s ohledem na rozvrh a výuku žáci druhého, třetího, čtvrtého a pátého ročníku, dívky 7. A a 7. B, třídy 8. B a 9. A. Úvodní proslov pronesla žákyně devátého ročníku, třída 2. A našemu stromu přednesla básničku a píseň, také žáci 8. B a 5. A přispěli do programu básněmi o stromech. Naše životní prostředí je pro nás důležité a stromy jsou pro nás symbolem čistého a zdravého ovzduší, záchrany života na planetě. Vysázením stromu pro mír jsme s dalšími školami ze 120 zemí od Oceánie až po Ameriku chtěli upozornit na význam světového míru a ochrany životního prostředí.  Žáci 9. A

sázení_stromu_pro_mír sázení_stromu_pro_mír_9.A strom_pro_mír_zmarličník podpisy_strom_pro_mír zahájení

 

 

 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI