Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Strašidelná škola 2013

Strašidelná škola 2013

Dne 7. 11. 2013 proběhla na naší škole v rámci prevence užívání drog a rizikového chování akce s názvem Strašidelná škola.

Již ráno se ve škole objevily děti s maskami strašidel, příšer a jiných zajímavých bytostí a o velké přestávce se přišly ukázat do tělocvičny školy, kde se konala promenáda v kruhu a focení všech strašidel. Celkem se tak v jednu chvíli sešlo v tělocvičně školy  velké množství strašidel a vypadala velmi nebezpečně, nechyběly ježibaby, zombie, bílé paní, čarodějnice a další.

Před večerní návštěvou školy se soutěžilo ještě ve výzdobě tříd. Porotu tentokrát tvořili žáci školy, kteří jsou členy žákovského parlamentu a učitelé, kteří nakonec rozhodli takto: třetí místo získala třída 6. B, druhé místo vybojovala třída 5. B a zvítězila zaslouženě třída 7. B. Velký dík ovšem patří všem žákům školy, protože bez jejich výzdoby třídy a pomoci, by strašidelná škola býti nemohla. Všichni žáci za svou snahu dostali sladkou odměnu.

Od pěti večer již začala ta pravá mela. Pomocníci z řad žáků, kteří představovali strašidla, se připravili na davy lidí, které se očekávaly a které se i dostavily. Nejprve všichni účastníci měli za úkol vybrat nejlepší strašidlo vyrobené žáky. K hlasování sloužila víčka od PET lahví, které každý z žáků i rodičů obdržel na začátku trasy. A jak to dopadlo?  První místo obsadil David Čarvaš z první třídy za svůj perníkový hřbitov, druhé místo získala Barbora Stuchlíková z 1. B třídy a na třetím místě se umístily sestry Babulíkovy z 1. A. Zkrátka ale nepřišli ani ostatní. Všichni, kteří vyráběli strašidla dostali sladkou odměnu za svou snahu. Poté se již všichni účastníci vydali na trasu.Návštěvníci si mohli prohlédnout nádherně vyzdobené třídy, projít se školou, která byla nasvícena jen svíčkami, a nechat se vystrašit žáky druhého stupně. Jestliže prošli celou trasu, mohli se za odměnu podepsat na desku odvahy.

Chtěl bych moc poděkovat všem žákům druhého stupně, kteří strašili po celé trase, všem třídám za výzdobu školy, všem zaměstnancům školy, kteří se na akci podíleli, paním učitelkám a učitelům, kteří se dobrovolně přihlásili k dozoru nad žáky, paní ředitelce, která nám tuto akci povolila, a sdružení rodičů, které nám zaplatilo pomůcky a ceny do všech soutěží. Rodičům, kteří se akce zúčastnili a přispěli na dobrovolném vstupném. Tyto peníze budou použity pro děti ze školy.

Za organizaci a přípravu Marek Veselka

 

Jak se již pomalu stává tradicí, podzimní čas přináší brzké smrákání a to je ideální příležitost jít se trošku pobát. Učitelé i starší žáci tak vyšli vstříc těm, kdo touží po trošce strachu a připravili procházku školou, pravda trošku upravenou.

To co za denního světla vypadalo vcelku roztomile, se s přicházejícím soumrakem tvářilo stále zlověstněji a nakonec se měnilo s příchodem strašidel v takřka hororovou scénu. Není proto divu, že nejmenší žáci trasu absolvovali s rodiči, a i ti občas trnuli hrůzou (pokud ovšem hrůzou nenadskočili). Vše navíc umocnila hudba z některých tříd a zvuky vyluzované některými strašidly, i když stejně tak naháněla hrůzu i ta, která byla úplně tiše. Však posuďte sami z malé ukázky, přestože ta zdaleka skutečnou atmosféru nevystihuje.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI