Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Svět techniky Vítkovice

Svět techniky Vítkovice

Svět techniky Vítkovice

Dne 20. 5. 2013 jsme jeli do Dolní oblasti Vítkovic na interaktivní výstavu do haly U6.

Slečna uvaděčka začala slovy, že všechno je interaktivní a že máme nakázáno na vše sahat a vše si vyzkoušet.

Prohlídka začala ukázkou videa, která sahala až do počátku založení Vítkovic. Celá výstava byla v duchu Julese Verna a jeho románů. Zajímavým vynálezem byl lidský křečkostroj – stroj na lidský pohon. Dále tam byly nejrůznější modely strojů nebo stroje skutečné a vše fungovalo, takže jsme si mohli vše odzkoušet – různé kladky, ukázky výroby železa, parní stroj, tkalcovský stroj, různé trenažéry jízdy – auta, letadla, motorky, traktory, autobus. Nastoupili jsme do ponorky, řídili autobus, Škodu 100, hasičské auto. Vyzkoušeli jsme hlukoměry i tunel pohlcující zvuk, viděli staré počítače i telefony a mnoho dalšího.

Bylo to nejlepší muzeum, ve kterém jsme byli, protože paní, co nás provázela, řekla, že je povinné si vše vyzkoušet – to bylo na tom to nejlepší.

Moc se nám tam líbilo a mohlo to být i delší.

Pavlásek, Šebesta, Guziur, Karbula, Holeš    9. A

2013-05-20-10-30-59

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI