Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Technický workshop očima žáků

Technický workshop očima žáků

Technický workshop v Jeseníkách

29. – 31. května 2013

 

Dne 29. 5. 2013 se 50 žáků  II. stupně vydalo luxusním hnědým autobusem do Jeseníků na technický workshop. Cesta trvala přibližně dvě hodiny. Když autobus dorazil na chatu Moravici, tak nás ubytovali a rozdělili do čtyř skupin po 12 a 13 žácích, ve kterých jsme pracovali. Každá skupina měla svůj program s jinými lektory. V průběhu tří dnů jsme se měli v připravených aktivitách prostřídat.

Po dobrém obědě jsme měli venkovní aktivity. První aktivitou byla pěší túra s GPS. Velmi nás to bavilo. Podle souřadnic, které byly uložené v GPS, jsme hledali poklad a s pomocí detektoru kovu jej přesně vyhledali. Další aktivitou byla jízda s auty na dálkové ovládání. Měli jsme dvě jízdy. Při první jsme se naučili s autem zacházet a při druhé jsme jezdili na trestné body. Čas rychle plynul a po těchto aktivitách nás čekala večeře a večerní program. Hráli jsme například tyto hry:  tajný velitel, vymění si místo ti, aj.

Další den jsme šli na výbornou snídani a po ní nás zavedli na stavební program, kde jsme stavěli krmelce, mosty, domy, kostel … nakonec z toho vzniklo město jménem Párátkov.  Po svačině nám ukazovali nejrůznější přístroje: měřič hluku, mikrometr a další. Po obědě jsme hráli seznamovací hry např.: intervium nebo intuice. Protože venku pršelo, šli jsme do tělocvičny v hotelu Kamzík. Hry nás bavily. Vrátili jsme se přesně na večeři. Poté pro nás měli opět přichystaný večerní program a měli jsme možnost si zasoutěžit. Za odměnu jsme dostávali bonbóny. Také jsme všichni obdrželi malý dárek v podobě cestovního ručníku.

Ráno po snídani nám chyběl už jen poslední program workshopu – elektroprogram. Lektoři nám pustili prezentaci o střední odborné škole v Ostravě a také zajímavý film. Pak už jsme začali pracovat na malých sirénkách. Bylo velice důležité dávat dobrý pozor, abychom vše pájeli správně a nespálili se. Po obědě jsme už museli být sbaleni a připraveni k odjezdu. Byly to velice krásně prožité tři dny.

Adéla Poláchová, Matěj Silvestr  6. B, Natálie Švecová  7.B

Simona Carbolová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI