Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Technika nás baví

Technika nás baví

Již druhým rokem jsme jako škola zapojeni do projektu ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj na podporu technického vzdělávání v regionu, letos pod názvem „Technika nás baví“. O aktivitách v rámci tohoto projektu vás průběžně informujeme. Před měsícem se 50 žáků školy účastnilo pracovního workshopu na hotelu Kamýk v Jeseníkách, kde pod odborným vedením mistrů a odborných učitelů z technických středních škol získávalo povědomí o možnostech nejen studia na školách zaměřených na elektrotechniku a stavebnictví, ale také prakticky zkoušelo, s jakými materiály a technikou se dnes pracuje a jaké je uplatnění na trhu práce zejména v našem regionu. Třídenní pobyt byl zpestřen i sportem a soutěžemi.

Na workshop navazovaly škole technické elektrodny, při nichž si mohli vybraní žáci vyzkoušet již nabyté a také načerpat nové zkušenosti v práci s elektrosoučástkami a obvody. Výrobek si mohli sami vyprojektovat a jeho nákres zhotovit v dnes používaných počítačových programech, pak pod dohledem učitelů ze Střední školy elektrotechnické v Ostravě vyrobit.

Smyslem celého projektu je vzbudit u žáků vyšší zájem o dnes opomíjené technické studijní obory, ze kterých hlavně v našem průmyslově orientovaném regionu mohou najít budoucí uplatnění na trhu práce.

V příštím školním roce navážeme pokračováním projektu, tentokrát se zaměřením na řemesla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI