Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Technika nás baví

Technika nás baví

Již druhým rokem jsme jako škola zapojeni do projektu ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj na podporu technického vzdělávání v regionu, letos pod názvem „Technika nás baví“. O aktivitách v rámci tohoto projektu vás průběžně informujeme. Před měsícem se 50 žáků školy účastnilo pracovního workshopu na hotelu Kamýk v Jeseníkách, kde pod odborným vedením mistrů a odborných učitelů z technických středních škol získávalo povědomí o možnostech nejen studia na školách zaměřených na elektrotechniku a stavebnictví, ale také prakticky zkoušelo, s jakými materiály a technikou se dnes pracuje a jaké je uplatnění na trhu práce zejména v našem regionu. Třídenní pobyt byl zpestřen i sportem a soutěžemi.

Na workshop navazovaly škole technické elektrodny, při nichž si mohli vybraní žáci vyzkoušet již nabyté a také načerpat nové zkušenosti v práci s elektrosoučástkami a obvody. Výrobek si mohli sami vyprojektovat a jeho nákres zhotovit v dnes používaných počítačových programech, pak pod dohledem učitelů ze Střední školy elektrotechnické v Ostravě vyrobit.

Smyslem celého projektu je vzbudit u žáků vyšší zájem o dnes opomíjené technické studijní obory, ze kterých hlavně v našem průmyslově orientovaném regionu mohou najít budoucí uplatnění na trhu práce.

V příštím školním roce navážeme pokračováním projektu, tentokrát se zaměřením na řemesla.