Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Třída vynálezců

Třída vynálezců

Světová licence na naší škole!

Během jednoho týdne  si žáci 8.ročníku vyzkoušeli, jaké je být vynálezcem.

V rámci projektu Třída vynálezců (InventorClass) nadace Kids and Science (www.kidsandscience.org) se žáci pod vedením profesionálních lektorů proměnili ve vynálezce a pokusili se nám všem zjednodušit život.

Žáci se během týdne naučili nejen novým technickým dovednostem a pravidlům prezentace, ale především novým způsobům, jak uvažovat o světě kolem sebe a jak přicházet na nápady.

1.den jsme se seznámili s lektory a dostali papír na nápad. Měli jsme napsat, co bychom chtěli vynalézt. Lektoři vysvětlili,co je duševní vlastnictví a jak si ochránit patent.

2.den jsme prezentovali svůj výrobek, měli jsme všechny přesvědčit, aby vybrali právě pro vyhotovení ten můj. Bylo to plné očekávání, pro co se rozhodnem. nakonec jsme hlasovali a vybarli 6 výrobků jako nejlepších.

3.den jsme výrobek začali ve skupinách vyrábět.To nebylo to nejtěžší, horší bylo vyrobit na plakát reklamu a umět ho prodat.Mohli jsme mít i klip.

4.den jsme se vzájemně učili, jak výrobek propagovat, aby by vybrán na trhu. Dělali jsme prezentační materiály a domlouvali, co předvedem.

5.den jsme prezentovali výrobky a hlasovalo se, kdo je nejlepší. Nakonec vyhrály solární žaluzie, za prezentaci skupina, která měla vyhledávač nezdravého jídla a pak taky skupina, která vyráběla senzor doteku sítí ve volejbalu.

Tento projekt byl zajímavý, super, poučný a moc se nám líbil!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI