Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Třída vynálezců 8.A

Třída vynálezců 8.A

Třída vynálezců nám začala v pondělí dne 25.11.2013 , kdy nám lektoři z VŠB představili, co budeme celý týden vymýšlet a vyrábět.

Dávali nám otázky za které jsme dostávali Einsteinky za které jsme si mohli ve středu a čtvrtek pustit hudbu .Také nám vysvětlili spoustu nových pojmů které jsme ještě neznali.

V úterý 26.11.2013 jsme představili třídě naše vynálezy a potom pro ně hlasovali. Po ukončení hlasování jsme byli rozděleni do čtyř týmů s úkolem sestavit model zadaného vynálezu .Také došlo na pár otázek a shlédnutí videí.

Ve středu 27.11.2013 jsme začali pracovat na zadaných výrobcích. Každá skupinka pilně pracovala, aby za určený limit výrobek stihla dokončit. Vše potřebovalo trpělivost,vědomosti a hodně přemýšlení.

Ve čtvrtek 28.11.2013 jsme dodělali pár dodělávek na výrobku

a začali pracovat na plakátu a na sestavení přednesu našeho vynálezu.

V pátek 29.11.2013 každý tým představil svůj vynález před porotou . Hlasování poroty bylo velmi těžké, protože mohli zvítězit jen 3 týmy, které pojedou v lednu na VŠB. Pak následovalo rozloučení s lektory a návrat zpět do tříd.

Byl to super týden pro všechny a doufáme, že budeme mít další takovou možnost. 🙂

Kateřina Gřundělová 8. A