Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Třída vynálezců 8.A

Třída vynálezců 8.A

Světová licence na naší škole!

Během příštího týdne od 25.-29.11. si Vaše děti  (žáci 8.A třídy) vyzkouší, jaké je být vynálezcem.

V rámci projektu Třída vynálezců (InventorClass) nadace Kids and Science (www.kidsandscience.org) se děti pod vedením profesionálních lektorů promění ve vynálezce a pokusí se nám všem zjednodušit život.

Žáci v pondělí projdou od poznávání klasických vynálezů ke zkoumání světa kolem sebe a hledání věcí, které potřebují vylepšit, až po hledání příčin problémů a nacházení řešení.
V úterý přijde čas na jejich vlastní vynálezy a zlepšováky, na kterých budou pracovat ve skupinách v druhé polovině týdne.
Vše vyvrcholí v pátek, kdy budou děti své projekty prezentovat celé třídě a budou zvoleny ty nejlepší.

Děti se během týdne naučí nejen novým technickým dovednostem a pravidlům prezentace, ale především novým způsobům, jak uvažovat o světě kolem sebe a jak přicházet na nápady.

Vaše nápady, připomínky a především pomoc dětem budou vítány.

Na spolupráci s Vašimi dětmi se již těší tým profesionálních lektorů Třídy vynálezců