Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Veselé zoubky

Veselé zoubky

… byly jsme pozvány k  p. ředitelce, abychom si vyzvedly krabice plné modrých papírových dárkových tašek z drogerie dm.

Taštičky obsahovaly: kartáček na zuby, kryt na kartáček, dětskou zubní pastu velkou i cestovní, žvýkačky a přesýpací hodiny, které mají odměřovat čas čištění zoubků – ,,výborný nápad“.

Než jsme dětem dárečky rozdaly, o zoubcích a ústní hygieně jsme si povídali. Pak děti shlédly DVD s Hurvínkem a Máničkou, velmi poučné a zábavné. Na interaktivní tabuli se děti dověděly, jak zoubky rostou a mění se, co je zubní kaz, doplňovaly a řešily křížovky. Nakonec jsme vyplňovali pracovní list, který byl rovněž součástí projektu. Za správné odpovědi děti dostaly samolepky.

Pro radost, užitek a poučení si děti odnesly domů taštičky s dárečky. Žvýkačky vyzkoušeli hned.

Druhý den ráno jsme od dětí slyšely:,,Včera jsme vyzkoušeli kartáček, je výborný,…“atd.

Preventivní program Veselé zoubky – dobrý nápad, děti velmi potěšil a poučil.

Děkujeme.

Děti a p. učitelky 1.tříd, Mgr. Marie Bůžková, Mgr. Naděžda Koperová