Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Vycházka s myslivcem ke krmelci

Vycházka s myslivcem ke krmelci

V rámci environmentální výchovy navštívil naší MŠ raškovický myslivec pan J. Heřman . S obrázky lesních zvířat si s dětmi povídal jak je poznají, co jim prospívá nebo škodí, jak je chránit a v zimě přikrmovat. Povyprávěl o práci myslivců, odpovídal na dětské zvídavé otázky, rozdal každému obrázek. Ukázal dětem trofeje, shozy a jelení kůži. Poté jsme se společně s ním, vybaveni sáčky a batůžky s „dobrotami“ pro zvěř / kaštany, jablky, žaludy, suchým chlebem, mrkví…/, vydali do lesa ke krmelci u řeky Morávky. Cestou jsme se zastavili u posedu, všímali si přírody kolem, pojmenovávali jehličnaté stromy a poslouchali zvuky lesa.

Konečně se objevil krmelec. Děti jeden přes druhého plnily korýtko. „ To bude hostina“. Všechny nás hřál dobrý pocit, že jsme něco vykonali pro přírodu a zvěř.

Děti nakreslily obrázky lesních zvířat a jako poděkování je darovaly panu myslivci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI