Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > Vycházka s myslivcem ke krmelci

Vycházka s myslivcem ke krmelci

V rámci environmentální výchovy navštívil naší MŠ raškovický myslivec pan J. Heřman . S obrázky lesních zvířat si s dětmi povídal jak je poznají, co jim prospívá nebo škodí, jak je chránit a v zimě přikrmovat. Povyprávěl o práci myslivců, odpovídal na dětské zvídavé otázky, rozdal každému obrázek. Ukázal dětem trofeje, shozy a jelení kůži. Poté jsme se společně s ním, vybaveni sáčky a batůžky s „dobrotami“ pro zvěř / kaštany, jablky, žaludy, suchým chlebem, mrkví…/, vydali do lesa ke krmelci u řeky Morávky. Cestou jsme se zastavili u posedu, všímali si přírody kolem, pojmenovávali jehličnaté stromy a poslouchali zvuky lesa.

Konečně se objevil krmelec. Děti jeden přes druhého plnily korýtko. „ To bude hostina“. Všechny nás hřál dobrý pocit, že jsme něco vykonali pro přírodu a zvěř.

Děti nakreslily obrázky lesních zvířat a jako poděkování je darovaly panu myslivci.