Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Vyhodnocení florbalového turnaje 2014

Vyhodnocení florbalového turnaje 2014

Dne 20. 3. 2014 proběhl na naší škole v rámci prevence užívání drog a rizikového chování florbalový turnaj s mottem: „Sportem proti drogám“, který byl určen pro žáky 3. – 9. třídy v libovolné kombinaci. Celého turnaje se zúčastnilo 42 žáků a celé klání probíhalo od 13:00  – 17:00 hodin v tělocvičně naší školy.

V první části turnaje se utkaly tři týmy z prvního stupně. Po vzájemných soubojích v utkáních trvajících 3 x 5 minut dopadlo pořadí takto: 3. místo obsadilo družstvo s názvem Sběr týmu, druhé místo obsadilo družstvo s názvem „Turbo šneci“ tvořené žáky 3. A s účastí jedné dívky a na prvním místě skončilo bez ztráty bodu mužstvo „Boston Raškovice“ tvořené těmito žáky: Jan Šulc, Marek Maslowski, Viliam Horečka z 4. B a Marek Šulc, Filip Koloničný, Martin Sonnek z 4. A.

V druhé části turnaje, určené pro žáky druhého stupně se mezi sebou utkalo pět týmů. Zajímavým zpestřením bylo celkem 7 děvčat ve dvou týmech. Vzhledem k nepoměru sil mezi děvčaty a chlapci bylo přijato pravidlo, že gól dívek se bude počítat za dva. Bohužel, ani to ryze dívčímu týmu s názvem „Limitovaná edice“ tvořené žákyněmi 7. ročníku nepomohlo a tento tým obsadil konečné páté místo. Přesto jim patří obdiv za to, že se rozhodly poměřit své síly s chlapci. Velké uznání zaslouží i Vojtěch Vrobel, který dobrovolně přešel z týmu, který posléze vyhrál, do týmu, kde chyběl jeden z hráčů a doplnil tak správný počet v týmu, bez něhož by se ostatní žáci nemohli turnaje zúčastnit.

Jak dopadly konečné výsledky? Páté místo již známe, čtvrté místo obsadil tým s názvem „Horalky“, kde nastoupila také dvě děvčata a dva chlapci z deváté třídy, třetí místo po zásluze vybojovali nejmladší z druhé stupně-žáci 6. třídy s názvem „ 5. prasátek“, druhé místo získal složený tým hráčů navštěvujících kroužek florbalu s názvem „Pozdní sběr“ a první místo bez ztráty bodu a s velmi pěknou předvedenou hrou obsadil tým s názvem „ FBC Lachtani“ ve složení: Jaroslav Dolech ze 7. A, Richard Měkký z 8. B, Zbyšek Stibor a Ian Slováček z 8. B.

Turnaj proběhl v duchu fair play. Všem sportovcům gratulujeme a vítězům zvláště. Děkujeme sdružení rodičů za ceny. Další poděkování patří Viktoru Pindelovi a Natálii Švecové za pomoc při výběru přihlášek. Fotky z turnaje můžete shlédnout na webu školy.

tabulka:

Zpracoval: Marek Veselka