Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Vyhodnocení florbalového turnaje 2014

Vyhodnocení florbalového turnaje 2014

Dne 20. 3. 2014 proběhl na naší škole v rámci prevence užívání drog a rizikového chování florbalový turnaj s mottem: „Sportem proti drogám“, který byl určen pro žáky 3. – 9. třídy v libovolné kombinaci. Celého turnaje se zúčastnilo 42 žáků a celé klání probíhalo od 13:00  – 17:00 hodin v tělocvičně naší školy.

V první části turnaje se utkaly tři týmy z prvního stupně. Po vzájemných soubojích v utkáních trvajících 3 x 5 minut dopadlo pořadí takto: 3. místo obsadilo družstvo s názvem Sběr týmu, druhé místo obsadilo družstvo s názvem „Turbo šneci“ tvořené žáky 3. A s účastí jedné dívky a na prvním místě skončilo bez ztráty bodu mužstvo „Boston Raškovice“ tvořené těmito žáky: Jan Šulc, Marek Maslowski, Viliam Horečka z 4. B a Marek Šulc, Filip Koloničný, Martin Sonnek z 4. A.

V druhé části turnaje, určené pro žáky druhého stupně se mezi sebou utkalo pět týmů. Zajímavým zpestřením bylo celkem 7 děvčat ve dvou týmech. Vzhledem k nepoměru sil mezi děvčaty a chlapci bylo přijato pravidlo, že gól dívek se bude počítat za dva. Bohužel, ani to ryze dívčímu týmu s názvem „Limitovaná edice“ tvořené žákyněmi 7. ročníku nepomohlo a tento tým obsadil konečné páté místo. Přesto jim patří obdiv za to, že se rozhodly poměřit své síly s chlapci. Velké uznání zaslouží i Vojtěch Vrobel, který dobrovolně přešel z týmu, který posléze vyhrál, do týmu, kde chyběl jeden z hráčů a doplnil tak správný počet v týmu, bez něhož by se ostatní žáci nemohli turnaje zúčastnit.

Jak dopadly konečné výsledky? Páté místo již známe, čtvrté místo obsadil tým s názvem „Horalky“, kde nastoupila také dvě děvčata a dva chlapci z deváté třídy, třetí místo po zásluze vybojovali nejmladší z druhé stupně-žáci 6. třídy s názvem „ 5. prasátek“, druhé místo získal složený tým hráčů navštěvujících kroužek florbalu s názvem „Pozdní sběr“ a první místo bez ztráty bodu a s velmi pěknou předvedenou hrou obsadil tým s názvem „ FBC Lachtani“ ve složení: Jaroslav Dolech ze 7. A, Richard Měkký z 8. B, Zbyšek Stibor a Ian Slováček z 8. B.

Turnaj proběhl v duchu fair play. Všem sportovcům gratulujeme a vítězům zvláště. Děkujeme sdružení rodičů za ceny. Další poděkování patří Viktoru Pindelovi a Natálii Švecové za pomoc při výběru přihlášek. Fotky z turnaje můžete shlédnout na webu školy.

tabulka:

Zpracoval: Marek Veselka

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI