Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Vyhodnocení přehazované

Vyhodnocení přehazované

Jako každý rok se i letos konal vánoční turnaj v přehazované, který se uskutečnil na naší škole dne 19. 12. 2013 v rámci protidrogové prevence a rizikového chování s mottem: „Sportem proti drogám“. Turnaj byl určen pro žáky 3. – 9. třídy v libovolné kombinaci. Celého turnaje se zúčastnilo 51 žáků a celé klání probíhalo od 8:10–13:30 hodin v tělocvičně naší školy.

Do turnaje se přihlásila 2 družstva z prvního stupně a 7 družstev z druhého stupně. Družstvo na prvním stupni tvořilo 5 žáků z toho minimálně 2 dívky, které musely být v poli, na druhém stupni vždy minimálně 2 dívky a 2 chlapci plus případní náhradníci.

Jelikož se z prvního stupně přihlásila pouze dvě družstva tvořená žáky 5. tříd, byla k nim přiřazena dvě družstva žáků šestých tříd a sehráli mezi sebou mini turnaj každý s každým. Dalších pět týmů druhého stupně taktéž sehrály utkání každý s každým.Z těchto soubojů nakonec vzešli dva vítězové.

V mini turnaji dopadlo celkové pořadí takto: Čtvrté místo obsadili žáci 5. A s názvem Zelenáči, třetí místo obsadilo družstvo třídy 5. B s názvem Neviňátka, druhé místo získalo družstvo třídy 6. A s názvem Mickyho klubík a první místo zcela po zásluze vybojovalo družstvo  s názvem The Fox ve složení: Nikola Jančíková z 6. A, Anežka Švrčková, Tomáš a Jakub Muroň a Jan Málek ze třídy 6. B.

Druhá kategorie starších žáků dopadla takto: 5. místo zbylo na Miláčky, což bylo družstvo tvořené pouze z dívek 7. a 8. ročníku, 4. místo v posledním zápase vybojovalo družstvo s názvem Šest lumpů přehodilo pumpu, které tvořili žáci 7. B s pomocí Zbyška Stibora z 8. B. Třetí místo po velmi dobrém výkonu obsadilo družstvo žáků 7. A s jazykolámajícím názvem Citlaltepetlpopokatepetl, druhý skončil tým, který nepotvrdil svůj název Vždycky poslední, tvořili ho žáci 8. B a deváté třídy a vítězství získalo družstvo s názvem KFC Kačeři, které v celém klání neztratilo ani set a získalo všechny body. Toto družstvo tvořili tito žáci: Mario Stach, Michaela Hadačková, Michaela Dvorníková a Dan Kotula z 9. A a Michal Gúth a Karel Kresta z 8. A.

Všem sportovcům gratulujeme a vítězům zvláště. Děkujeme divákům za pěknou kulisu a bezproblémové chování, Sdružení rodičů za ceny, paní ředitelce za podporu při konání turnaje, všem učitelům, kteří tolerovali častou nepřítomnost žáků ve třídě a zvláště Veronice Biolkové a Marku Skotnicovi za rozdávání a sběr přihlášek na turnaj a organizační podporu při samotném turnaji. Fotky z turnaje se brzy objeví na školním webu.

Za organizaci Marek Veselka

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES