Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Vyhodnocení přehazované

Vyhodnocení přehazované

Jako každý rok se i letos konal vánoční turnaj v přehazované, který se uskutečnil na naší škole dne 19. 12. 2013 v rámci protidrogové prevence a rizikového chování s mottem: „Sportem proti drogám“. Turnaj byl určen pro žáky 3. – 9. třídy v libovolné kombinaci. Celého turnaje se zúčastnilo 51 žáků a celé klání probíhalo od 8:10–13:30 hodin v tělocvičně naší školy.

Do turnaje se přihlásila 2 družstva z prvního stupně a 7 družstev z druhého stupně. Družstvo na prvním stupni tvořilo 5 žáků z toho minimálně 2 dívky, které musely být v poli, na druhém stupni vždy minimálně 2 dívky a 2 chlapci plus případní náhradníci.

Jelikož se z prvního stupně přihlásila pouze dvě družstva tvořená žáky 5. tříd, byla k nim přiřazena dvě družstva žáků šestých tříd a sehráli mezi sebou mini turnaj každý s každým. Dalších pět týmů druhého stupně taktéž sehrály utkání každý s každým.Z těchto soubojů nakonec vzešli dva vítězové.

V mini turnaji dopadlo celkové pořadí takto: Čtvrté místo obsadili žáci 5. A s názvem Zelenáči, třetí místo obsadilo družstvo třídy 5. B s názvem Neviňátka, druhé místo získalo družstvo třídy 6. A s názvem Mickyho klubík a první místo zcela po zásluze vybojovalo družstvo  s názvem The Fox ve složení: Nikola Jančíková z 6. A, Anežka Švrčková, Tomáš a Jakub Muroň a Jan Málek ze třídy 6. B.

Druhá kategorie starších žáků dopadla takto: 5. místo zbylo na Miláčky, což bylo družstvo tvořené pouze z dívek 7. a 8. ročníku, 4. místo v posledním zápase vybojovalo družstvo s názvem Šest lumpů přehodilo pumpu, které tvořili žáci 7. B s pomocí Zbyška Stibora z 8. B. Třetí místo po velmi dobrém výkonu obsadilo družstvo žáků 7. A s jazykolámajícím názvem Citlaltepetlpopokatepetl, druhý skončil tým, který nepotvrdil svůj název Vždycky poslední, tvořili ho žáci 8. B a deváté třídy a vítězství získalo družstvo s názvem KFC Kačeři, které v celém klání neztratilo ani set a získalo všechny body. Toto družstvo tvořili tito žáci: Mario Stach, Michaela Hadačková, Michaela Dvorníková a Dan Kotula z 9. A a Michal Gúth a Karel Kresta z 8. A.

Všem sportovcům gratulujeme a vítězům zvláště. Děkujeme divákům za pěknou kulisu a bezproblémové chování, Sdružení rodičů za ceny, paní ředitelce za podporu při konání turnaje, všem učitelům, kteří tolerovali častou nepřítomnost žáků ve třídě a zvláště Veronice Biolkové a Marku Skotnicovi za rozdávání a sběr přihlášek na turnaj a organizační podporu při samotném turnaji. Fotky z turnaje se brzy objeví na školním webu.