Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola

Náš envirok 2016/17

Chtěli bychom Vám představit naše celoroční environmentální aktivity, kdy žáci naší školy přispívají k ochraně a zlepšování stavu životního prostředí, získávají vztah k přírodě a k naší planetě.

Práci v Ekotýmu jsme zahájili podzimním ekopobytem 22.9. na chatě na Zlatníku, kde jsme si naplánovali aktivity na celý školní rok.

Jako každý rok jsme připravili bohatý program na celoškolní akci Den stromů, který jsme slavili 25.10. Některé třídy se vypravily na procházku s lesním pedagogem Ing. Kohutem, jiné výtvarně zpracovávaly plakáty [… celý článek]

Výlet do Olomouce

Výlet do Olomouce

Náš Ekotým se za odměnu za celoroční práci zúčastnil spolu s 2.A a 2.B výletu do ZOO v Olomouci.

Na výlet jsme se všichni moc těšili a moc si ho užili díky sluníčkovému počasí a také díky paní průvodkyni, která nám pověděla mnoho zajímavostí o některých zvířatech a také nás osobně seznámila se samečkem surikaty, kterého jsme si mohli dokonce i pohladit.

Prohlédli jsme si pavilón opic, šelem, žiraf a mořská akvária. V průchozím výběhu jsme z [… celý článek]

Den s Lesy ČR

Den s Lesy ČR

Již mnoho let naše škola spolupracuje se společností Lesy ČR. Zaměstnanci této společnosti nám vycházejí vstříc a svými odbornými vědomostmi o lese nám pomáhají uskutečňovat různé exkurze, přednášky či výlety do našeho okolí.

V pátek 16.6.2017 se na naší škole uskutečnil Den s Lesy ČR. Pracovníci si připravili program pro žáky 2.-5. tříd. Měli ho naplánovaný formou procházky kolem řeky, ale bohužel z důvodu nepříznivého počasí se musel konat v budově školy. Přijely k nám také [… celý článek]

Aukce tašek

AUKCE TAŠEK UKONČENA

V neděli 30.4.2017 jsme ve večerních hodinách ukončili naši nezvyklou školní aukci.

V rámci mezinárodního projektu Litter Less jsme široké veřejnosti prostřednictvím školního webu nabídli k zakoupení textilní tašky, které vyráběli naši žáci. Chtěli jsme tak upozornit na množství plastového odpadu zapříčiněného mimo jiné také igelitovými taškami. Proto jsme se rozhodli s dětmi v celé naší škole na Den Země vyrábět textilní tašky, které déle vydrží a jsou na mnoho použití.

Každá třída si kromě svých vlastních [… celý článek]

1 z 1012345...10...Poslední »
HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI