Zš a Mš Raškovice > Základní škola > EVVO > Ekoškola

Ve čtvrtek 19. června 2014 vyrazilo 16 žáků Ekotýmu a paní učitelky Kuriplachová, Koperová a Muroňová do Prahy

na slavnostní předání titulu EKOŠKOLA.

Od školy jsme vyjížděli v 4:30 hod hasičským autem na hlavní nádraží do Ostravy. Odtud jsme jeli vlakem Regiojet směr Praha. Cesta vlakem byla velmi příjemná a zábavná, rychle ubíhala a přibližně za 3 hodiny a 30 minut jsme dorazili do hlavního města. Nastoupili jsme do metra a vystoupili na stanici Malostranská, odtud jsme šli pěšky do Valdštejnské zahrady Senátu ČR. Prohlédli jsme si zahradu, viděli část programu a společně se vyfotili. Barča Vlochová, Natálie Švecová a paní učitelky Kuriplachová a Koperová zůstaly v Senátu a zúčastnily se slavnostního předávání titulu EKOŠKOLA.

Paní učitelka Muroňová a my ostatní žáci jsme šli na prohlídku některých památek. Nejdřív jsme navštívili Pražský hrad a Chrám sv. Víta. Na Pražském hradě jsme zahlédli Josefa Váňu a přehlídku hradní stráže. Potom jsme se vydali na rozhlednu Petřín. Po cestě na Petřín nás potkala dešťová přeháňka, která trvala naštěstí jen krátce. V parku u rozhledny jsme si vyzkoušeli bubliny z pěny. Na Petřínskou rozhlednu jsme nešli. Raději jsme se vydali do zrcadlového bludiště, kde jsme si všichni užili spoustu legrace. Zpátky jsme se svezli lanovou dráhou.

Sraz s holkami a paní učitelkami jsme si dali kousek od Senátu ČR. Paní učitelky nám ukázaly vlajku a znak EKOŠKOLY a holky povyprávěly zážitky z předávání, kterého se zúčastnil i náš ministr školství M. Chládek. Společně jsme se pak vydali na Karlův most, prošli jsme Prašnou bránou směrem ke Staroměstskému náměstí a Orloji. Zde jsme se rozdělili na ty, kteří chtějí vidět Orloj a na ty, kteří se chtějí jít podívat do pražských obchodů. Zjistili jsme, že obchody nejsou vůbec levné, a že je velké teplo a tak jsme si zašli na zmrzlinu. S druhou skupinou jsme si dali sraz na Václavském náměstí u sochy sv. Václava.

Potom jsme šli všichni společně na vlak, který měl zpoždění asi 20 minut. Všichni jsme byli rádi, když jsme nastoupili do vlaku, protože jsme byli všichni velmi unaveni. Tato cesta ubíhala rychleji, než když jsme jeli do Prahy. Na hlavním nádraží v Ostravě na nás opět čekalo hasičské auto s panem J. Mikolášem, za to mu moc děkujeme. Domů jsme dorazili kolem 23 hodin. Sice jsme byli unavení, ale šťastní ze získání titulu, který byl dárkem za práci, kterou udělal celý Ekotým pro školu a pro planetu Zemi.