Zš a Mš Raškovice > Základní škola > EVVO > Ekoškola > Recyklohraní

Recyklohraní

RECYKLOHRANÍ

Jako každý rok, jsme se i letos zapojili do recyklohraní, ve kterém sbíráme body, abychom si mohli objednat nějaké zajímavé ceny.

S naší 9.A třídou jsme se zhostili úkolu nakreslit a zmapovat cestu, kde máme naše sběrné místa elektrospotřebičů, baterií a jiných nepotřebných spotřebičů. Žáci se zhostili úkolu s radostí a pečlivostí. Nejprve jsme si ujasnili, kde všude červené kontejnery máme, abychom mohli vytvářet mapku. Poté si děti rozdělili úkoly a začali tvořit. Některá děvčata se podílely na tvorbě mapy, kluci kreslili kontejnery a budovy a pomalu nám vznikala mapka, kterou jsme mohli odeslat.

Děti se dozvěděli nové informace a připomněli si, kde všude máme červené kontejnery. Také jsme si zašli na procházku ke sběrnému dvoru, abychom si upevnili naše poznatky.

Za úkol jsme získali 250 bodů. Dále jsme se zapojili do sběru starých mobilních telefonů , kterých se nám podařilo vysbírat 99 kusů, a získali jsme za ně 297 bodů.

Celkem se nám povedlo od září získat 1182 bodů v recyklohraní, což není vůbec špatný výsledek. I nadále se budeme snažit sbírat body, plnit úkoly a jako další cíl jsme si stanovili poslat staré baterie, které již ve velkém sbíráme.

Váš ekotým