Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > 3. ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE V MINIVOLEJBALE REGIONU SLEZSKÁ BRÁNA

3. ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE V MINIVOLEJBALE REGIONU SLEZSKÁ BRÁNA

Ve středu 12. prosince 2018 se ve sportovní hale v Raškovicích konal již 3. ročník vánočního turnaje v minivolejbale, který je organizován pro žáky 1. stupně. Tradičně jej spolupořádala zdejší základní škola ve spolupráci s dobrovolným svazkem obcí Region Slezská brána. Zúčastnit se ho mohly všechny základní školy regionu Slezská brána, tj. celkem 13 škol, kterým také byly rozeslány e-maily s pozvánkami a propozicemi.  Tentokrát se vedle „domácích“ zúčastnily děti z Vratimova (Datyňské), z Šenova a ze Sedlišť. Největší zastoupení hráčů měla tradičně pořádající škola, kterou reprezentovalo celkem 16 dvoučlenných týmů, tj. víc než polovina všech účastníků.  

Družstva byla rozdělena na žlutou, oranžovou a červenou kategorii. Ve žluté kategorii hráli žáci 1. a 2. tříd, v oranžové žáci 3. a 4. tříd a v nejtěžší červené kategorii soutěžili žáci 4. a 5. tříd. Celkem si zahrálo 55 dětí, které utvořily 27 družstev po 2 hráčích. Každý hráč si domů odnesl medaili – za účast nebo tu cennější za 1., 2. nebo 3. místo. Po vyhodnocení výsledků mohly školy také získat pohár za dosažené výsledky.

Zlatý pohár obhájila ZŠ Raškovice, stříbrný si odvezly děti do Šenova a bronzový putoval letos do Vratimova (Datyňské). Velmi sympatické bylo na jedné straně sice skromné ale na druhé straně také hrdé zastoupení ZŠ ze Sedlišť. S paní učitelkou přijelo jediné dvoučlenné dívčí družstvo. Nezvítězilo, ale zúčastnilo se a tak i Sedliště byly vidět. To si zaslouží přinejmenším symbolický potlesk.

Všechna místa na stupních vítězů patří zástupcům pořádající školy z Raškovic. Jejich vítězná družstva měla tato složení:

ŽLUTÁ kategorie:

1. Janoušek – Bulko

2. Gardoš – Kocián

3. Gregor – Felcman

ORANŽOVÁ kategorie:

1. Pánková – Bonková E.

2. Klanica – Surmová

 3. Novotná – Bonková S.

ČERVENÁ kategorie:

1. Opatrná – Kurečková

2. Ožanová – Klimánková

3. Macková – Šamajová

Vítězům – žákům z 1. stupně ZŠ z Raškovic patři přání, jejich starší kolegové a spoluorganizátoři (rozhodčí a vedoucí jednotlivých kategorii) z 2. stupně si pak zaslouží poděkování. Přispěli nemalou mírou ke zdárnému průběhu akce. Velký dík patří také rodinnému týmu Šarce a Honzovi Sonnkovými za pomoc s organizací a zpracováním výsledků.

Fotografie z turnaje jsou na odkaze:

https://mirekysek.rajce.idnes.cz/12_12_2018_Minivolejbal/

Video reportáž je umístěna na odkaze:

http://www.slezskabrana.tv/

 

Mgr. Markéta Muroňová – ZŠ a MŠ Raškovice – hlavní organizátorka turnaje

Ing. Miroslav Lysek – projektový manažer Regionu Slezská brána

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI