Adaptační kurz 6.B – Višňovka

obrázek 3V termínu 29. 9. – 30. 9. 2016 se naše třída 6. B zúčastnila adaptačního pobytu na Višňovce ve Vyšních Lhotách. Kromě jedné žákyně, která onemocněla, se zúčastnili všichni žáci. Zkušení lektoři měli pro děti připraven velmi pestrý program. Jelikož nám počasí přálo, většina programu se odehrávala venku. Hry byly zaměřeny hlavně na vzájemnou spolupráci mezi dětmi. Některé úkoly nebyly jednoduché, ale mile mě překvapilo, s jakou trpělivostí a vůli se děti popraly i se složitými situacemi. Překvapivým momentem byl rituál slavnostního přivítání dětí do třídy, kdy jsem dětem předávala pamětní list a děti zapalovaly své svíčky od mé jediné rozsvícené.

Pro mne jako učitele byl tento adaptační kurz velkým přínosem, jelikož jsem měla možnost poznat třídní kolektiv v jiných situacích a mimo školní prostředí. Děti si adaptační kurz velmi pochvalovaly a vůbec nechtěly odjet domů.

Velký dík patří paní ředitelce Mgr. Haně Kachtíkové a PeadDr. Janě Halamové za přípravu a organizaci adaptačního kurzu.

Mgr. Tereza Muroňová

obrázek 1(1) obrázek 1 obrázek 2