BRANNÝ DEN LIBAVÁ

Dne 21. září se ve vojenském prostoru Libavá u přehrady Barnov konal branný den Wolfram, který byl určen pro vítěze okresních kol. Naše škola si zajistila postup z druhého místa, které vybojovala již v červnu na Čeladné.

Žáci ve složení Karolína Popelková, Adéla Blahutová, Nikol Rusňáková a Jakub Růžička bojovali s dalšími 25 družstvy o celkové prvenství na této akci. Celé družstvo nejprve čekal brzký ranní odjezd a přesun na Libavou. Hned na nástupu se dozvěděli, kdy budou startovat a co je čeká. Po chvíli přišel čas na plnění disciplín. Museli jet na raftu a objet bójku, rozpoznat vojenské zbraně a techniku, přenášet míček pomocí okapů z jednoho místa na druhé, zdravověda se záchranou člověka a resuscitací, následně je čekalo silové cvičení s dřepy a vzpory na rukou, vědomostní test na téma Ostravsko-opavské operace, střelba ze vzduchovky, bojová dráha v plynové masce s kufříkem výbušnin, topografie s azimuty a hlavně běh kolem celé přehrady.

Ve chvílích volna si mohly děti vyzkoušet střelbu z luku, z airsoftu, střelbu na leaserové střelnici na divočáky, ukázku zbraní a další atrakce, které pro ně byly připraveny.

Naši žáci si vedli výborně a nakonec obsadili krásné 10. místo. Děkujeme za účast a bojovnost.

Přestože jsme se domů vraceli velmi pozdě, myslím, že si to celý náš tým užil a byl spokojen.

Marek Veselka