Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > BRANNÝ DEN SLEZSKÉ BRÁNY

BRANNÝ DEN SLEZSKÉ BRÁNY

Rok se s rokem sešel a už tu zase byl již druhý ročník branného dne Slezské brány v Raškovicích.

Letos se na startu sešlo 13 družstev ze sedmi škol. Na závodníky čekala náročná trasa, která byla protkána jednotlivými disciplínami. Žáci tak vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky, test CO, skládání mapy, topografii, hod granátem na cíl, test ze zdravovědy, topografické značky, zdravovědu v praxi, shazování plechovek proudem vody, luštění zprávy, rozdělávání ohně a střelbu z airsoftových zbraní a oblek CO. K tomu všemu museli uběhnout okruh, který měřil 6 km a měl převýšení 140 m. Se všemi těmito nástrahami a překážkami se žáci i navzdory počasí poprali skvěle a dosahovali lepších časů než loňský rok.

Mezi mladšími žáky z 6. – 7. tříd zvítězilo družstvo ZŠ Vratimov, Datyňská ulice, druhé místo obsadila taktéž škola z Vratimova, Masarykovo náměstí a třetí skončilo družstvo ze ZŠ Šenov. Čtvrtí byli žáci z Paskova, páté místo obsadila domácí škola z Raškovic, šestá se umístila Morávka a na chvostu skončila ZŠ Sedliště.

Starší žáci si svá umístění rozdělili takto. První místo s přehledem získali žáci ZŠ Raškovice, druzí skončili žáci z Paskova, třetí místo obsadili soutěžící z Šenova, na čtvrtém místě své vystoupení zakončili žáci z Vratimova, Datyňské ulice, pátý opět Vratimov, Masarykovo náměstí a šestí byli žáci z Morávky.

Naši školu za mladší kategorii reprezentovali: Marek Pokorný, Filip Čapčuch, Bára Kotásková, Michal Málek a Veronika Vlochová. Za starší družstvo nastoupili: Marek Šulc, Matyáš Ochman, Martin Sonnek, Kristýna Maťaťová a Miriam Kollárová. Děkujeme za reprezentaci.

Velké poděkování patří žákům ZŠ Raškovice z obou osmých tříd, Jirkovi Blahutovi a Mojmíru Vlčkovi z deváté třídy, kteří pomáhali s přípravou a organizací a i přes velmi nevlídné počasí vydrželi na svých stanovištích až do konce, aby mohli zapisovat výsledky všech družstev. Děkujeme také hasičům, kteří si připravili vlastní soutěž a panu Václavíkovi za pomoc při střelbě, paní ředitelce za nakoupení cen, zajištění občerstvení, panu zástupci Šafáři za organizační výpomoc s disciplínami, paní Mecové za přípravu zdravovědy a všem, kteří se na akci podíleli.

Tento závod by ovšem nebyl možný bez záštity sdružení svazku obcí Slezské brány.

 Za organizaci Marek Veselka

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI