Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola

EKOPOBYT SLUŇÁKOV (13. – 17. 9. 2021)

Celý týden mohli žáci 5. A a 5. B trávit společně v domě přírody Litovelského Pomoraví. O jejich program se starali zkušení lektoři pod dohledem třídních učitelů.

Počasí přálo, zdraví všech zúčastněných taky, a tak máme spoustu zážitků. Modelovali jsme sopky, vyráběli a pouštěli Létalku, lovili a následně určovali podle klíče vodní a půdní živočichy.

Taky jsme podnikli dobrodružnou cestu kolem řeky Moravy, opékali buřty a hady, brodili řeku, plavili se v raftech na rybníce, učili jsme se číst v mapě, zpívali písničku [… celý článek]

SVĚTOVÝ DEN BEZ AUT 2021 – HODNOCENÍ

V rámci Mezinárodního dne bez aut si náš ekotým připravil dotazník, ve kterém jsme zjišťovali, jakým způsobem se naši spolužáci dostávají do školy. V úterý 21. 9. 2021 se vybraní členové ekotýmu dotazovali v jednotlivých třídách, kolik dětí jezdí do školy autem s rodiči, kolik autobusem, kolik jich chodí pěšky a kolik jich přijelo na kole nebo koloběžce. Také o tomto mezinárodním dni informovala Lidka v rozhlase a dali jsme plakát pro rodiče a děti na vstupní dveře. Působili jsme tak nejen na naše spolužáky, [… celý článek]

DEN BEZ AUT 2021

Hezký den,

zítra 22. září se každoročně slaví Evropský den bez aut.

Budeme rádi, když žáky přiveze do školy co nejméně aut a místo toho přijedou autobusem, na kole nebo pěšky. 🙂

Akce má poukázat na přijatelnější způsoby dopravy, podpořit omezování automobilismu a podpořit menší znečišťování ovzduší automobily.

Děkujeme.

Ekotým

DEN STROMŮ 2019

20. říjen je vyhlášen jako mezinárodní Den stromů, jenž se v současné době slaví ve více jak 40 zemích světa. Tento „svátek“ má své místo rovněž v České republice, během kterého se stromy slavnostně a společně vysazují v mnoha lokalitách.

Již tuto sobotu 19. října 2019 v naší obci zasadíme přibližně 100 kusů ovocných stromů a vytvoříme novou ovocnou alej. Můžete se přidat a zasadit si s dětmi svůj stromeček. Sraz je u Kulturního střediska v 8:30 hod.

Naděžda Koperová

 

[… celý článek]

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI