Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - EVVO > Den Země 2017 a Aukce tašek

Den Země 2017 a Aukce tašek

Den Země 2017 a Aukce tašek

Letos jsme Den Země na naší škole věnovali výrobě textilních tašek. V rámci programu Ekoškola jsme se přihlásili do mezinárodního kampaně „Litter Less – Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu“. Dali jsme si za cíl snížit množství igelitových tašek, které ještě mnozí z nás používají. Celou kampaň jsme se rozhodli ukončit právě na Den Země, který jsme si zvolili jako náš Den činu.

I v našem Ekokodexu stojí „ I staré použité věci můžeme použít přeci“. A tak si na Den Země všechny děti vyrobily a vyzdobily svou látkovou tašku, kterou věnují rodičům na nákupy nebo ji použijí oni sami. Poprosili jsme maminky a babičky, ty nám věnovaly stará prostěradla, závěsy ad. nebo si děti přinesly starší trička a tílka, ze kterých se taková textilní taška také dá udělat. Děti v tento den pilně pracovaly, aby si tašku vystřihly, sešily či svázaly a krásně vyzdobily. Jelikož to byla pro všechny nová zajímavá činnost, moc je to bavilo. V některých třídách byly k vidění dokonce i šicí stroje.

Na výzdobu tašek dostala každá třída barvičky na textil, foukací fixy a fixy na textil. Někteří si zvolili úplně jinou techniku zdobení. V některých třídách byly vidět opravdu originální nápady.

V průběhu tvoření obcházel třídy ekotým a ptal se na třídění, zjišťoval nedostatky, které dětem rychle objasnil a doplnil, aby bylo naše snažení ještě úspěšnější.

Naši letošní oslavu Dne Země jsme se rozhodli ukončit dosud nevídanou aukcí, která proběhne od úterý 25. 4. do neděle 30. 4. 2017. Každá třída vyrobila 1 tašku, kterou nabídne do dražby. Celkem tedy máme 18 tašek. Peníze získané v aukci věnujete dětem. Každá třída dostane získané penízky právě za svou tašku. Od středy do neděle budeme každé ráno do 9 hodin na školním webu uvádět aktuální dosavadní nejvyšší nabídku za každou tašku a vy můžete poslat ještě další vyšší nabídku, pokud vybranou tašku opravdu chcete. Aukce bude ukončena v neděli 30. dubna ve 20 hodin, kdy zvítězí nejvyšší nabídnutá cena za určitou tašku. Vítězové aukce budou informováni emailem.

A jak si pořídit novou zajímavou tašku a podpořit tím třídu, která vaše peníze dostane?

Dobře si tašky prohlédněte (když obrázek označíte myší, zvětší se). Pokud se vám nějaká taška líbí, napište svou nabídku do emailu

ekotaska@centrum.cz

ve znění:

Komu: ekotaska@centrum.cz

Předmět: číslo tašky (třída) – nabídka v Kč – jméno a příjmení

Upozornění: Bereme všechny vaše nabídky jako závazné. Vítězí nejvyšší nabídnutá částka.

O tom, zda jste v aukci zvítězili, se dozvíte v neděli do 21 hodin na vašem emailu, ve kterém nám napíšete, kdy a jak předáte penízky, abychom vám mohli dát Vaši tašku J.

Na aukční stránku přejdete ZDE

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI