Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > EKOTÝM V PRAZE

EKOTÝM V PRAZE

15. června o půl páté ráno náš ekotým s p. učitelkami Koperovou, Muroňovou a Garbovou odjížděl z Raškovic na hlavní nádraží do Ostravy, poté Leo Expressem do Prahy. Metrem jsme se dostali do centra města, došli na naše ubytování, kde jsme si nechali zavazadla a vyrazili metrem a autobusem do ZOO. Po zaplacení vstupného začala zajímavá prohlídka zvířat. Zhlédli jsme pandu červenou, koupající se lední medvědy, lachtany, lemury, hrochy, tučňáky. Navštívili jsme mnoho pavilónů a expozic. Z kopce jsme se svezli lanovkou do údolí a pokračovali jsme prohlídkou dalších zvířat.

Rozhodli jsme se, že na zpáteční cestu do centra využijeme lodní dopravu. Při plavbě lodí někteří z nás viděli poprvé v životě zdymadlo. Slunce krásně svítilo a my si mohli prohlédnout další pražské památky z Vltavy a proplout pod Karlovým mostem. Po plavbě jsme se ještě prošli po nábřeží a navštívili Karlův most. Cestou zpátky na ubytování jsme míjeli Betlémskou kapli.

Druhý den ráno po probuzení jsme si šli koupit snídani. Následovalo rozdělení do dvou skupin: děti, které šly na předávání ocenění na Staroměstskou radnici a ostatní, kteří vyrazili na Petřín.

Při vstupu do radnice nás oslnily krásné interiéry, do kterých se člověk jen tak nedostane. Na předávání dostal každý tamní zúčastněný člen ,,papírek,“ na který bylo možno napsat odpovědi k otázkám týkajících se ekoškoly, sloužil též jako jmenovka.

Usadili jsme se (jako všechny ostatní ekoškoly) v Brožíkově sále, ve kterém probíhalo již zmiňované předávání certifikátu a vlajky Ekoškoly. Byli tam např. zástupci Sdružení Tereza, ministerstva ŽP a zastupitelé města Prahy. Byli jsme vyvoláni na převzetí cen a měli jsme tu možnost ve zkratce nahlas říct něco o našich projektech, názorech na společné akce. Když bylo předávání u konce, byli jsme pozváni na malou (cca 30 minut dlouhou) prohlídku Staroměstské radnice – měli jsme tu možnost podívat se na orloj ,,zevnitř“, zrovna byla celá hodina, takže jsme viděli, jak se střídají apoštolové a mnoho dalších věcí.

Pak jsme vyrazili na oběd. Následoval krátký rozchod na Václavském náměstí. Také jsme společně využili možnosti prohlídky Národního muzea, která byla zdarma – tato nabídka platila pro všechny ekoškoly. Národní muzeum je překrásná historická budova, mají zde nově instalované exponáty a člověk se zde leccos doví. Někteří z nás se stihli podívat i do kupole, odkud se naskytl krásný výhled na Prahu. Muzeum se nám všem moc líbilo.

Už byl pomalu čas jít na nádraží, vyzvedli jsme tam námi již dříve uložené kabely – dorazili jsme k nástupištím, nasedli na vlak a jeli domů. Ten měl sice nakonec hodinové zpoždění. Domů jsme dorazili později, ale přece jen spokojeni a plní zážitků. 🙂

Ekotým

    

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI