Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > LETNICE – OTEVÍRÁNÍ STUDÁNEK

LETNICE – OTEVÍRÁNÍ STUDÁNEK

Ve středu 1. června 2022 si žáci tříd 8. A a 6. C připomněli starobylý zvyk otevírání studánek.

Se svými třídními učiteli se vydali směrem na Vysuté, kde na ně čekal morávecký místostarosta a patron místních studánek Štěpán Bystřičan. Pan Bystřičan zahájil setkání besedou o studánkách a pramenech, jejich záchraně, údržbě i aktuálních problémech. Také byl dětem představen webový portál estudanky.eu – Národní registr pramenů a studánek.

Poté se obě třídy vydaly ke studánce V Kotelnici. Zde si žáci vyluštili křížovku věnující se tématu letnic (Svatodušní svátky), se kterými právě úzce souvisí obyčej otevírání studánek. Následovalo čištění studánky a okrášlení blízkého okolí žáky 6. C. Naproti tomu žáci 8. A se přesunuli k další studánce u tzv. lázeňské cesty, kterou rovněž vyčistili.

Národní registr pramenů a studánek: https://www.estudanky.eu/

 

 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI