Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > LOUČENÍ S PODZIMEM

LOUČENÍ S PODZIMEM

LOUČENÍ S PODZIMEM V MŠ

Děti z mateřské školy třídy Včeliček si užily zábavný týden s medvídky.

Vždyť se právě chystají ukládat k zimnímu spánku. V rámci aktivit k týdennímu tématu “ Příroda usíná“ si děti mohly přinést svého plyšového medvídka. Vznikla úžasná výstavka medvědů různých velikostí, sešli se medvědi hnědí, lední, dokonce i panda. Děti s nimi měly plno práce – porovnávaly je, třídily, stavěly pro ně brlohy, krmily je a dokonce s nimi i odpočívaly. Každý den se těšily, co je bude s medvídky čekat. V řízených činnostech byli vhodnou motivací. V pohádce “ O třech medvědech“ si děti procvičily předmatematické představy – tvoření trojic, určování velikostí medvědů a přiřazování. Povídali jsme si o jejich vzhledu, čím se živí a jak přečkají zimu. Nechyběla ani písnička “ Medvědí trápení“ o tom, jak medvěda bolí zub a pomůže mu lištička. S medvídky jsme si každý den zacvičili, děti je malovaly a vystřihovaly.

V pátek přišlo závěrečné vyvrcholení. Na zahradu školky zavítal pohádkový medvěd Míša. Zahrál si s kamarády v pohádce “ Budka“. Poté si s dětmi z celé školky zatančil, zaskotačil a v přetahování lanem ukázal svou sílu. Moc se mu na zahradě líbilo, ale nakonec se musel rozloučit a odebrat se do brlohu k zimnímu spánku.

Zdeňka Hermanová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI