Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Lyžování na Sviňorkách

Lyžování na Sviňorkách

LYŽOVÁNÍ NA SVIŇORKÁCH

V lednu navštívil školu pan Kožušník, který vlastní vlek na Morávce – Sviňorky, a nabídl škole za velmi výhodných podmínek lyžování pro žáky, čehož jsme využili a začali jezdit na lyže. Celkem jsme se setkali pětkrát.

Vždy ráno jsme se sešli před školou, naložili jsme výbavu do přistaveného auta a společně s dětmi jsme autobusem přijeli na Morávku. Museli jsme zdolat menší kopeček, který byl pro nás zároveň rozcvičkou (pro některé děti to byl přímo nadlidský úkol, vyjít po ránu táááák velký kopec).

Vyzvedli jsme si své lyžařské vybavení, v lyžárně jsme se připravili a plní elánu jsme se vydali na sjezdovku. Kdo byl poprvé na lyžování, musel se ukázat paní učitelce a panu učiteli, že zvládá a ovládá jízdu na lyžích tak, aby neohrozil sebe ani své spolužáky. Některým žákům byla vysvětlena a ukázána pravidla lyžování a byli sledováni, aby dělali pokroky. Poté již děti měly volné jízdy.

Dole pod sjezdovkou byl pro děti připraven bufet s teplým čajem a s dobrotkami, které si zde mohly zakoupit. Děti se mohly zahřát, posvačit, napít se, odpočinout si a nabrat síly na další lyžování.

Při našich pěti setkáních jsme si užili snad každé počasí – od sluníčka, velké zimy a také sněžení, které přikrylo nás a také celou sjezdovku. Přesto jsme si vše velice užili, skvěle jsme si zajezdili a mrzí nás, že to lyžování není častěji. Všechno krásné musí jednou skončit, a tak se i my už dnes těšíme na příště, kdy si snad opět skvěle zasportujeme.

Velmi děkujeme panu Kožušníkovi za nabídku i za servis, který nám poskytl a paní ředitelce, že nás na lyžování pustila v době výuky. Věříme, že se lyžování všem žákům líbilo a příště zase hurá na lyže.

Marek Veselka a Markéta Juřicová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI