Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > MINIFOTBAL PRO 8. – 9. TŘÍDY

MINIFOTBAL PRO 8. – 9. TŘÍDY

Vítězné okrskové kolo 18. 5. 2022 ve FM, stadion stovky

Ve středu jsme odcestovali s chlapci 9. a 8. tříd do Frýdku-Místku na okrskové kolo v minifotbalu. Název už napovídá, že se hraje ve sníženém počtu hráčů oproti klasickému jedenáckovému fotbalu a to 6+1 na polovinu hřiště. V okrskovém kole jsme se potkali se 7. a 8. ZŠ Frýdku-Místku a čtvrtým soupeřem naší skupiny byla 6. ZŠ FM. První dvě základní školy jsme porazili, a tak jsme hráli v posledním utkání s 6. ZŠ FM o postup, která měla stejnou pozici. Pro nás hrálo lepší skóre, takže jsme věděli, že remíza nás může posunout do okresu. Utkání jsme zvládli na remízu 0:0 a postoupili tak z prvního místa do okresního kola.

 

4. místo v okresním kole 24. 5. 2022 ve FM, stadion stovky

O týden později jsme autobusem opět přijeli na stadion stovky, tentokrát na okresní kolo. Tento turnaj již byl kvalitnější než ten předchozí, jelikož se zde kvalifikovali pouze týmy, které vyhrály svá okrsková kola. Po prohrách se základními školami z Frýdlantu nad Ostravicí, Jablunkova a Třince a 2 výhrách proti 5. ZŠ FM a ZŠ Hukvaldy jsme se umístili na 4. místě.

Těchto dvou turnajů se zúčastnili tito hráči:

9. A – Matěj Kohut, Šimon Ochman, Petr Jeník

9. B – Jan Čagala, Vít Hrubiš, Jiří Drastich, Filip Blažek

8. B – Daniel Strnadel, Jakub Gardoš, Marek Michna, Giannis Tsitzas, Patrik Namyslo

 

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme k velmi dobrému výsledku.

Jan Sonnek

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI